سیمرغسیمرغ
lifestyle-top-1
تازه های تکنیک های خانه داری

بد نیست همین جا به یك نكته هم اشاره كنیم و آن این‌كه سویا هم جایگزین مناسبی برای گوشت چرخ‌ كرده است. اگر از طعم و بوی سویا خوشتان نمی‌آید با اضافه‌كردن كمی ادویه معطر، عطر و بوی آن را تغییر دهید.

از گوشت چرخ‌كرده برای تهیه غذاهای مختلف زیاد استفاده می شود. حتی بعضی خانم‌ها غذاهایی مانند قیمه را نیز با گوشت چرخ‌كرده درست می‌كنند. حتما شما هم قبول دارید كه گوشت چرخ‌كرده بیشتر از گوشت‌خورشی در خانه مصرف دارد.
نكته مهم این است كه موقع خرید گوشت چرخ‌كرده باید بیشتر دقت كنید. اگر گوشت بسته‌بندی می‌خرید یادتان باشد روی بسته‌ها تاریخ مصرف و علامت استاندارد وجود داشته باشد. متاسفانه هر از چند گاه خبرهایی می‌شنویم كه در برخی كشتارگاه‌های غیر مجاز، قسمت‌هایی از دام مانند جگرسفید یا پیه و همچنین سنگدان مرغ را با گوشت‌های چرخ‌كرده مخلوط می‌كنند یا ممكن است برای این‌كه رنگ این گوشت‌ها طبیعی جلوه كند از انواع رنگ‌های صنعتی چه مجاز و چه غیرمجاز استفاده شود. پس حتما موقع خریدن گوشت چرخ‌كرده آماده، كاملا دقت كنید، ولی پیشنهاد ما این است كه گوشت را از قصابی مورد اطمینان‌ خریده و بعد از شست‌ و شوی كامل در خانه، خودتان آن را چرخ كنید.

یك پیشنهاد
بد نیست همین جا به یك نكته هم اشاره كنیم و آن این‌كه سویا هم جایگزین مناسبی برای گوشت چرخ‌ كرده است. اگر از طعم و بوی سویا خوشتان نمی‌آید با اضافه‌كردن كمی ادویه معطر، عطر و بوی آن را تغییر دهید. همچنین می‌توانید برای پختن غذاهایی كه با گوشت چرخ‌كرده تهیه می‌شود مقداری سویا هم به آن اضافه كنید؛ یعنی گوشت و سویا را مخلوط كرده و در غذا بریزید. با این كار هم در هزینه خرید گوشت صرفه‌جویی می‌كنید و هم از خواص سویا بهره‌مند می‌شوید.
 یادتان باشد سویا را به مدت
نیم‌ساعت در آب ولرم بگذارید و بعد از این مدت آن‌ را در آبكش ریخته و وقتی كه آبش كاملا گرفته شد برای تهیه غذا از آن استفاده كنید.
البته سویا بیشتر از گوشت چرخ‌كرده روغن مصرف می‌كند؛ برای این‌كه مصرف روغن را كم كنید،
سویا را بدون روغن كمی تفت دهید بعد مقدار كمی روغن در آن بریزید.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : jamejamonline.irمطالب پیشنهادی :

بدون کولر خانه تان را خنک کنید!

خانه تان را برای تابستان آماده کرده اید؟؟ 

7 نکته مهم درمورد بستنی 

این ها را دور نریزید، به درد می خورند! 

خانه تان را خوشبو کنید!


 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
lifestyle-left-2
 lifestyle-left-3
پربیننده ترین مطالب سبک زندگی
یک راه ساده برای لاغر کردن شکمیک راه ساده برای لاغر کردن شکم

می توانید شکم خود را به راحتی آب کنید : راهنمای ۴ قسمتی ما برای خوردن، آشامیدن، و ورزش کردن شما را در هر زمان آماده پوشیدن لباس دلخواهتان می کند

 
X