همچنین اگر جای سوختگی لباس روی اتو مانده است، می توانید روی دستمالی تمیز و نمدار مقداری نمک بریزید و چندین بار اتوی ولرم را روی آن بکشید تا جای سوختگی از بین برود.

تصور کنید کسی را برای اولین بار می بینید یا اصلا فردی غریبه را که در خیابان راه می رود با دقت نگاه می کنید؛ چه چیزی می تواند نظر شما را جلب کند یا برعکس، باعث شود حس بدی نسبت به او پیدا کنید؟
به طور حتم در اولین برخورد نمی توان از رفتار و ویژگی های روحی او صحبت کرد یا در موردشان قضاوتی داشت، ولی ظاهر فرد نشان دهنده خیلی چیزهاست؛ نشانه نظم و انضباط فرد و میزان تمیز و مرتب بودن او. برای همین کسانی که لباس های تمیز و اتو کشیده می پوشند، معمولا تاثیر بهتری بر اطرافیان شان می گذارند و حس بهتری به آنها می دهند، اما اگر شما هم می خواهید به این هدف برسید، بهتر است کمی بیشتر به فکر باشید.

شست وشوی لباس ها که این روزها اغلب وظیفه ماشین لباسشویی است و درباره شیوه های مختلف پاک کردن انواع لکه ها هم بارها صحبت شده است؛ اما آن چیزی که شاید کمی مشکل ساز شود، نحوه صحیح اتو کردن لباس هاست. بنابراین بد نیست در این​ باره هم نکاتی را بیان کنیم تا لباس ها هر چه بهتر و راحت تر اتو کشیده شود.

هر آبی داخل اتو نریزید
هنگام استفاده از اتوهای بخار دقت داشته باشید زمانی که اتو روشن است، هیچ وقت آب داخل آن نریزید. بنابراین توصیه می شود قبل از شروع کار و وقتی که هنوز اتو را به برق نزده اید، آب را داخل محفظه اتو بریزید.

همچنین برای این که منافذ اتو بسته نشود، بهتر است به جای استفاده از آب معمولی، آب جوشیده ای که سرد شده است داخل آن بریزید البته آب مقطر، از آب جوشیده هم بهتر است و باعث می شود منافذ اتو به این زودی ها بسته نشود.

در صورتی که منافذ اتو بسته باشد، برای باز کردن آن می توانید از مخلوط آب و سرکه استفاده کنید؛ باید این مخلوط را داخل محفظه اتو ریخته و آن را روشن کنید تا گرم شود. بعد از این که کمی اتو روشن ماند و بخار آن خارج شد، می توانید مخلوط آب و سرکه را دور ریخته و به جای آن مقداری آب خالص داخل محفظه اتو بریزید تا بخوبی تمیز شود و همه جرم ها بیرون بیاید.

وقتی کار اتوکشی تمام می شود هم فراموش نکنید آب داخل محفظه را خالی کنید؛ باقی ماندن آب داخل مخزن موجب ایجاد رسوب شده و می تواند سوراخ های اتو را مسدود کند.

درجه اتو را کنترل کنید
خیلی ها قبل از شستن و اتوکردن لباس، اصلاً توجهی به علائم روی برچسب لباس و دستور العملی که برای آن ذکر شده است، ندارند و هر طور خودشان دوست داشته باشند لباس را می شویند و اتو می کنند. در حالی که یکی از ساده ترین و البته مهم ترین نکات برای حفظ لباس به بهترین شکل ممکن، رعایت این نکات و دستورالعمل هاست.
در ضمن، اگر برچسب لباس نشان می دهد که نباید آن را اتو کنید، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید.

میز اتو را تنظیم کنید
این روزها میزهایی مخصوص اتو کشیدن طراحی شده و در بازار وجود دارد که استفاده از آنها به نفع خانم های خانه دار است. ارتفاع این میزها معمولا قابل تنظیم است و به هر فردی اجازه می دهد به طور جداگانه میز را برای خودش تنظیم کند تا بدون کوچک ترین مشکلی کار به پایان برسد.
اتو کردن روی میزی که خیلی کوتاه یا خیلی بلند است نه تنها باعث می شود کار اتوکشی راحت و سریع و با بهترین نتیجه انجام نشود، بلکه حتی عاملی است برای ایجاد کمر درد و دست درد. بنابراین بسادگی از کنار این موضوع نگذرید و حتما میز اتویی مناسب برای خودتان تهیه کنید.

کف اتو باید تمیز باشد
معمولا، به مرور زمان لکه هایی کف اتو ایجاد می شود که اگر آنها را به حال خودشان بگذاریم، می تواند به لباس ها منتقل شده و آنها را هم کثیف​ کند. بنابراین زمانی که ​چنین لکه هایی را کف اتو مشاهده کردید، حتماً باید به شیوه های مناسب آنها را پاک کنید.

یکی از ساده ترین کارها برای از بین بردن این لکه ها استفاده از
اسکاچ نرم است تا به کمک سرکه یا الکل این لکه ها را پاک کنید.

همچنین اگر
جای سوختگی لباس روی اتو مانده است، می توانید روی دستمالی تمیز و نمدار مقداری نمک بریزید و چندین بار اتوی ولرم را روی آن بکشید تا جای سوختگی از بین برود.

مراقب باشید​ لباس ها برق نیفتد
برای این که لباس ها خوب و تمیز اتو شود و برق نیفتد، بهتر است از قسمت داخل لباس آنها را اتو کنید. علاوه بر این کار می توانید پارچه ای نخی روی لباس اصلی بگذارید و از روی آن لباس را اتو کنید تا پارچه لباس آسیب ندیده و برق نیفتد؛ به خاطر داشته باشید لباس هایی با رنگ تیره، بیشتر موقع اتو کشی برق می افتد و به همین دلیل به مراقبت بیشتری نیاز دارد.

همچنین خوب است بدانید لباس هایی که با نرم کننده لباس آبکشی شده باشد، بمراتب راحت تر از لباس هایی که با آب معمولی آبکشی شده، اتو می شود.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : jamejamonline.irمطالب پیشنهادی :
برای کودک محصل تان در منزل، تخته سیاه درست کنید
روی کفش تان به راحتی طراحی کنید
زیر لیوانی های رنگی درست کنید
نکاتی مهم درباره یخ زدایی مواد غذایی
آینه غبار گرفته حمام تان را به راحتی تمیز کنید