آیا می‌دانید چه نوع ضایعات رادیو اکتیویته ای در اعماق یخچال‌ها و فریزرها در سراسر جهان در کمین مصرف کنندگان نشسته است؟

 

 

آیا می‌دانید چه نوع ضایعات رادیو اکتیویته ای در اعماق یخچال‌ها و فریزرها در سراسر جهان در کمین مصرف کنندگان نشسته است؟

برای جلوگیری از این عارضه می‌بایست گوشت، میوه، و سبزی‌های یخ زده و سایر مواد غذایی را به درستی در یخچال و فریزر نگهداری کنید. با نظارت صحیح بر روی مواد غذایی ذخیره شده نه تنها ظرفیت سرمایی دستگاه افزایش پیدا می‌کند بلکه از فساد مواد غذایی نیز جلوگیری بعمل می‌آید.
 
شما باید تمام مواد غذایی که در یخچال و فریزر قرار داده اید را خارج کنید. در حین تمیز کردن یخچال، غذاهای یخ زده و فاسد شدنی را درون ظرف یخ قرار دهید.

موادی که به خاطر نمی آورید چه زمانی خریداری کرده اید و یا تاریخ مصرف آنها گذشته است را دور بیندازید.

طبقات مختلف یخچال و فریزر، درب، جا میوه ای، و سایر قسمت‌ها را با آب گرم و مواد شوینده تمیز کنید.


در صورت وجود یخ، دستگاه به میزان انرژی بیشتری برای خنک کردن نیاز پیدا می‌کند و موتور باید مرتباً کار کند.


سینی‌های هر طبقه را بیرون بیاورید، طبقات را با آب ولرم و مایع شوینده تمیز کرده، خشک نمایید و مجدداً آنرا در جای خود قرار دهید.

برچسب‌های تهیه کنید و روی آن تاریخ خرید کالا، و اطلاعات مورد نیاز دیگر را بنویسید؛ میوه، سبزی، و گوشت را هر کدام جداگانه بسته بندی نمایید.

هر چند وقت یکبار وسایل جدید را عقب‌تر و قدیمی‌تر‌ها را جلوی دید قرار دهید تا آنها را زودتر مصرف کنید. مواد فاسد شدنی را در طبقات میانی قرار دهید تا زودتر از آنها استفاده نمایید.

مواد مشابه را کنار هم بگذارید؛ موادی را که در فریزر قرار می‌دهید بسته بندی کنید، مایعات را درون ظرف‌های در بسته بریزید. ظرف‌های درباز رطوبت ماده غذایی را در محیط منتشر کرده و آنرا خشک می‌کنند و سبب می‌شوند که کمپرسور شدید‌تر کار کند.

هفته ای یکبار مواد غیر ضروری را خارج کنید. غذاهایی که فکر می‌کنید قابل مصرف نیستند و یا تاریخ مصرفشان گذشته و فاسد شده اند را دور بریزید و اگر لکه‌هایی از مواد غذایی درون یخچال به جا مانده بود آنرا با یک دستمال مرطوب تمیز نمایید.

 گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع:خبرگذاری ایسنا
 
مطالب پیشنهادی:
طریقه مراقبت از لباس‌ها
چگونه ماهی تازه را پاك كنیم؟
نظم و ترتیب در خیاط‌خانه كوچك شما
كاربردهای نمك در منزل
استفاده از ریحان برای بسته بندی مواد غذایی