مردی که بداند چگونه باید لباس های خوشرنگ را با هم هماهنگ کند، واقعا همه را مجذوب خودش می کند و در هر محفلی که وارد می شود، چشم ها به سمت او کشیده می شوند
 
کیم جانسون گراس هم اکنون صاحب کمپانی "Chic Simple" است؛‌وی مدیر سابق کمپانی "Esquire" و سرپرست کمپانی "Town & Country" بوده است.او برای مدت ها نویسنده مقالات مجله "Style" بوده؛ و در برنامه ها و شوهای تلویزیونی بی شماری حضور یافته است.او در مورد پوشاک مردان واقعا سخت گیر است.
مردی که بداند چگونه باید لباس های خوشرنگ را با هم هماهنگ کند، واقعا همه را مجذوب خودش می کند و در هر محفلی که وارد می شود، چشم ها به سمت او کشیده می شوند. "کیم جانسون گراس" موسس کمپانی "Chic Simple" می گوید:" مردان نباید از رنگ ها بترسند اما باید در بکار بردن آن در لباس هایشان احتیاط کنند. مردان باید رنگ ها را تجربه کنند حتی اگر شده فقط تی شرت های رنگی بپوشند."من و کیم درمورد این موضع زیاد بحث کرده ایم و به نتایجی رسیدیم که لازم دیدم در اینجا به برخی از آنها اشاره کنم:
مردان باید در استفاده از رنگ ها نکات زیر را رعایت کنند:
1) در تابستان از رنگ ها بیشتر استفاده کنید:
 تابستان فصل جشن رنگهاست؛ هر طرف را نگاه می کنید رنگ های شاد و روشن به چشم می خورند. بنابراین من به شما توصیه می کنم رنگی را انتخاب کنید که بیشتر از همه دوست دارید در این فصل گرم بپوشید واین رنگ باید رنگ طبیعی پوست شما را تیره تر جلوه دهد.

2) از رنگ کرم در تی شرت ها و پیراهن هایتان استفاده نکنید:

رنگ کرم بدترین رنگ برای تی شرت ها و یا هر گونه لباسی است که در اطراف صورت شما قرار می گیرد. به ندرت این رنگ را برای آقایی پیشنهاد می کنم. نمی دانم چرا هنوز طراحان دنیای مد در ترکیب لباس هایشان از این رنگ استفاده می کنند. این رنگ تنها گرمای تابستان  را بیشتر می کند.

3)رنگ آبی فرانسوی همیشه بهترین انتخاب است.

آبی فرانسوی یا آبی متمایل به  تیره، رنگی است که برای اغلب مردان برازنده است و به رنگ پوست آنها می آید. یک تی شرت به رنگ آبی فرانسوی جلوه بسیار شیک و شاهانه ای به ظاهر شما خواهد داد.

4)
از پوشیدن جوراب های روشن خودداری کنید:

پوشیدن جوراب های روشن زمانی برای مردان مجاز است که دارای خط ها و یا نوارها و طرح زیبا باشند. اما جوراب های روشن معمولا انتخاب هوشمندانه ای برای مردان به حساب نمی آید. ناخودآگاه طرف مقابل خود را به یاد "دانی ازدوموند" می اندازند.

5)
اطراف صورت تان را با لباس های رنگی بپوشانید.

دوباره می گویم، خیلی مهم است لباس های بالاتنه و اطراف صورت تان را با رنگی متناسب رنگ چشمان و یا رنگ های تیره بپوشانید.شما که نمی خواهید شبیه به افرادی شوید که تازه از بیمارستان مرخص شده اند؟

6)
از پوشیدن لباس هایی با رنگ های زننده و شلوغ پرهیز کنید؛

یک جمله می گویم:"
این رنگ و طرح ها انتخاب خوبی برای مردان نمی باشد". اگر کسی بخواهد از این لباس ها استفاده کند، باید مردی باشد که در دهه هشتاد زندگی کرده باشد اما من خدا را شکر می کنم که آن دوران را پشت سر گذاشته ایم.

7)نگاهی به اطراف تان بیندازید:

اگر نمی دانید چگونه باید در لباس هایتان رنگ ها را با هم هماهنگ کنید،‌نگاهی به اطراف تان بیندازید. نگاهی به ویترین مغازه ها و مانکن ها بیندازید. طرح های "رالف لارن" را با دقت تماشا کنید.
 
 
این طراح معروف در مجموعه هایش از رنگ های شاد و زیبا استفاده می کند. او به خوبی می تواند شما را در این امر کمک کند. او طرح های کلاسیک را با رنگ های شاد ادغام کرده و طرح بسیار زیبا و شیکی را به شما عرضه می کند. همچنین برادران بروکز نیز اخیرا طرح هایی با رنگ های شاد متناسب مردان ارائه کرده اند که آن هم راهنمای خوبی برای شما به حساب می آید.
 اگر اهل سفر نیستید، از رنگ های محلی و بومی خودتان الهام بگیرید. مردان ایتالیایی افرادی هستند که ذاتا می دانند چگونه باید رنگ لباس هایشان را با هم هماهنگ کنند. مردان ایتالیایی با پوست های برنزه و موهای تیره لباس هایی با رنگ های شاد و زیبا می پوشند که هر نگاهی را به دنبال خود می کشد.
 
تهیه و ترجمه:گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ
 
مطالب پیشنهادی:
 رنگ سال 88
 آقایون خوش لباس‌ها چگونه می‌روند سرکار؟
 10 اشتباه رايج آقايون در مد
مردان درشت هیکل باید چگونه لباس بپوشند
اصول کلی ست کردن لباس(قسمت اول)
 
 
 
 

X