کره و یک سوم پیمانه شکر را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی با سرعت متوسط آن را می زنیم و زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و دو مرتبه حدود 2 دقیقه م یزنیم تا پف کند.

مواد لازم :
کره ذوب شده : نصف پیمانه
پودر کاکائو تلخ : مقداری
شکلات ریز خرد شده : 4 گرم
شکر : 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ بزرگ : 3 عدد زرده و سفیده از هم جدا
وانیل : 1 قاشق چایخوری
آرد سفید : 3/4 پیمانه
نمک : 1/3 قاشق چایخوری
مربا زردآلو : 1/4 فنجان
پوست پرتقال رنده شده : 2 قاشق چایخوری ( اختیاری )
شکلات شیرین ریز خرد شده : 8 گرم
خامه : 1 پیمانه
 
طرز تهیه :
1 - قبل از هر کار فر را در درجه 300 سلسیوس روشن کرده تا گرم شود . یک ظرفی که به شکل قلب است را در نظر گرفته ومقدار کمی کره را در تمامی سطح ظرف مالیده و کاغذ نازکی را ته ظرف قرار می دهیم . شکلات را در ظرفی ریخته و می گذاریم روی حرارت تا ذوب شود . پودر کاکائو را هم به آن اضافه می کنیم.

2 - کره و یک سوم پیمانه شکر را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی با سرعت متوسط  آن را می زنیم و زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و دو مرتبه حدود 2 دقیقه می زنیم تا کاملا پف کند. مخلوط شکلات ذوب شده و کاکائو را به آن اضافه کرده و وانیل را هم ریخته و آرد را کم کم به آن اضافه کرده و آنرا می زنیم و در نهایت خمیر حاصل را در یک کاسه بزرگ ترمی ریزیم.

3 - سفیده تخم مرغ و نمک را در یک کاسه  دیگری ریخته و با استفاده ازهمزن برقی با سرعت کمی آنرا می زنیم تا کمی پف کند. بقیه  شکر و پودر کاکائو را هم به آن اضافه می کنیم و آن را به شکل دایره  می کنیم و برای تزئین روی کیک از آن استفاده می کنیم. می توانیم این ترافل ها را در رنگ های مجاز خوراکی بغلتانیم تا رنگی شوند.

4 - خمیر را در ظرف می ریزیم و 16 تا 17 دقیقه اجازه می دهیم تا در فر بماند و بعد می گذاریم تا کاملا سرد شود.بعد از آنکه کیک آماده شد آنرا در ظرفی دیگر برمی گردانیم تا به شکل قالب آن که قلبی است در بیاید.

5 - مربا را در یک قابلمه کوچک  و روی حرارت متوسط قرار داده تا کمی بجوشد و در صورت تمایل پوست پرتقال های خشک شده را به آن اضافه کرده و به عنوان یک لایه ی نازک روی سطح کیک  آن را می ریزیم.

6 - شکلات های خرد شده را در یک کاسه بزرگ می ریزیم . خامه را هم به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت 10 دقیقه در حرارت متوسط کمی آب شود. سپس به مدت 10 دقیقه آن را هم می زنیم و در نهایت به مدت 30 دقیقه آن را در یخچال می گذاریم تا قوام بگیرد و خامه ی شکلاتی آماده شود.

7 - باید این خامه ی شکلاتی سفت شده را دور تا دور و لبه ها وروی کیک بمالیم و برای این کار باید دقت زیادی کنیم و سطح آن را کاملا با خامه ی شکلاتی بپوشانیم و اکنون کیک ما آماده برای سرو کردن می باشد.

نکته :
کیک را می توان در یخچال و در یک ظرف دردار ، تا 2 روز نگه داشت.
 

بیشتر بدانید : با کیک قلبی مغزدار همسرتان را سورپرایز کنید + فیلم


تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ