کره و یک سوم پیمانه شکر را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی با سرعت متوسط آن را می زنیم و زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و دو مرتبه حدود 2 دقیقه م یزنیم تا پف کند.

مواد لازم :
کره ذوب شده : نصف پیمانه
پودر کاکائو تلخ : مقداری
شکلات ریز خرد شده : 4 گرم
شکر : 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ بزرگ : 3 عدد زرده و سفیده از هم جدا
وانیل : 1 قاشق چایخوری
آرد سفید : 3/4 پیمانه
نمک : 1/3 قاشق چایخوری
مربا زردآلو : 1/4 فنجان
پوست پرتقال رنده شده : 2 قاشق چایخوری ( اختیاری )
شکلات شیرین ریز خرد شده : 8 گرم
خامه : 1 پیمانه

طرز تهیه :
1 - قبل از هر کار فر را در درجه 300 سلسیوس روشن کرده تا گرم شود . یک ظرفی که به شکل قلب است را در نظر گرفته ومقدار کمی کره را در تمامی سطح ظرف مالیده و کاغذ نازکی را ته ظرف قرار می دهیم . شکلات را در ظرفی ریخته و می گذاریم روی حرارت تا ذوب شود . پودر کاکائو را هم به آن اضافه می کنیم.

2 - کره و یک سوم پیمانه شکر را در یک کاسه ریخته و با همزن برقی با سرعت متوسط  آن را می زنیم و زرده های تخم مرغ را به آن اضافه کرده و دو مرتبه حدود 2 دقیقه می زنیم تا کاملا پف کند. مخلوط شکلات ذوب شده و کاکائو را به آن اضافه کرده و وانیل را هم ریخته و آرد را کم کم به آن اضافه کرده و آنرا می زنیم و در نهایت خمیر حاصل را در یک کاسه بزرگ ترمی ریزیم.

3 - سفیده تخم مرغ و نمک را در یک کاسه  دیگری ریخته و با استفاده ازهمزن برقی با سرعت کمی آنرا می زنیم تا کمی پف کند. بقیه  شکر و پودر کاکائو را هم به آن اضافه می کنیم و آن را به شکل دایره  می کنیم و برای تزئین روی کیک از آن استفاده می کنیم. می توانیم این ترافل ها را در رنگ های مجاز خوراکی بغلتانیم تا رنگی شوند.

4 - خمیر را در ظرف می ریزیم و 16 تا 17 دقیقه اجازه می دهیم تا در فر بماند و بعد می گذاریم تا کاملا سرد شود.بعد از آنکه کیک آماده شد آنرا در ظرفی دیگر برمی گردانیم تا به شکل قالب آن که قلبی است در بیاید.

5 - مربا را در یک قابلمه کوچک  و روی حرارت متوسط قرار داده تا کمی بجوشد و در صورت تمایل پوست پرتقال های خشک شده را به آن اضافه کرده و به عنوان یک لایه ی نازک روی سطح کیک  آن را می ریزیم.

6 - شکلات های خرد شده را در یک کاسه بزرگ می ریزیم . خامه را هم به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم به مدت 10 دقیقه در حرارت متوسط کمی آب شود. سپس به مدت 10 دقیقه آن را هم می زنیم و در نهایت به مدت 30 دقیقه آن را در یخچال می گذاریم تا قوام بگیرد و خامه ی شکلاتی آماده شود.

7 - باید این خامه ی شکلاتی سفت شده را دور تا دور و لبه ها وروی کیک بمالیم و برای این کار باید دقت زیادی کنیم و سطح آن را کاملا با خامه ی شکلاتی بپوشانیم و اکنون کیک ما آماده برای سرو کردن می باشد.نکته :
کیک را می توان در یخچال و در یک ظرف دردار ، تا 2 روز نگه داشت.تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغمطالب پیشنهادی :
طرز تهیه چیز کیک یخچالی
پیتزای میوه جات
طرز تهیه کیک بستنی بیسکویتی
دستور تهیه کرم پفی برای تزیین رویه کیک!
دستور تهیه کیک ایتالیایی!
 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب سبک زندگی


 

X