دو یار قدیمی، خیار و گوجه فرنگی را فراموش نکنید. بیش از 90% وزن این میوه ها را آب تشکیل داده است.

با شروع فصل تابستان و گرما بهترین کاری که می توانید برای حفظ سلامتی تان می توانید انجام دهید حفظ آب بدن است. 

بدن انسان برای بقاء احتیاج به آب دارد چون این ماده حیاتی بیش از نیمی از وزن بدن ما را تشکیل داده است و هر یک از اندامها  برای کارکرد خود احتیاج به آب دارند. کمبود آب در بدن علائمی را ایجاد می کند شامل تشنگی مفرط، خشکی دهان و سردرد اما باید قبل از بروز این علائم به فکر جبران آب از دست رفته بدنتان باشید. 

با توجه به راهکارهای زیر می توانید گرمای تابستان را به سلامت بگذرانید :

1 - صبر نکنید تشنه شوید
حقیقت این است وقتی دهانتان خشک می شود زمانی است که بدنتان آب زیادی را از دست داده است. آب بهترین نوشیدنی طبیعی موجود است، حداقل روزی دو لیتر آب بنوشید. 

2 - به میزان آبی که می نوشید توجه کنید
اگر ورزش می کنید یا در هوای گرم از خانه خارج می شوید به آب بیشتری احتیاج دارید. 

3 - نوشیدن آب را تبدیل به عادت کنید
سعی کنید اول صبح یکی از کارهای روزمره شما نوشیدن آب باشد. همیشه یک بطری آب در دسترس داشته باشید بخصوص وقتی جلوی تلویزیون نشسته اید یا با کامپیوتر کار می کنید. به طور منظم چند جرعه آب بنوشید حتی اگر احساس تشنگی نمی کنید. قبل از هر وعده غذا یک لیوان آب بنوشید. 

4 - استفاده از مواد غذایی آب دار از بهترین منابع حفظ آب بدن شماست
از میوه هایی مانند هندوانه، آناناس و مانند آن استفاده کنید، مصرف خود میوه بر آب آن اولویت دارد. این میوه ها در گرمای تابستان بسیار دلچسبند، سرشار از آب بوده و مواد معدنی زیادی دارند. دیگر میوه پرخاصیت تابستانی زردآلو است. 

طالبی
، گرمک و خربزه نیز دمای بدن را پایین آورده و سرشار از آب هستند. وجود منابع سرشار ویتامین ث و مواد معدنی از دیگر خاصیتهای این میوه هاست. 

دو یار قدیمی، خیار و گوجه فرنگی را فراموش نکنید. بیش از 90% وزن این میوه ها را آب تشکیل داده است. در تابستان بدن ما عرق کرده و آب و مواد معدنی زیادی را از دست می دهد. خیار سرشار از پتاسیم ،اسید اسکوربیک و اسید کافئیک بوده و این ترکیبات با خواص جذب آبی که دارند در تعادل شیمیایی بدن و در نتیجه حفظ آب کمک می کنند. 

مرکبات نیز مانند پرتقال، نارنگی ، گریپ فروت و لیمو نه تنها به حفظ آب بدن کمک کرده بلکه مواد معدنی و ویتامین های حیاتی بدن را نیز تامین می کنند. 

در تابستان به جای نوشیدن قهوه از چای سبز بهره ببرید. این نوشیدنی به همراه لیمو ترش کمک شایانی در حفظ آب بدنتان خواهد کرد. چای سرد طبیعی نیز در رفع عطش بسیار موثر است. خلاقیت نشان دهید و از شربتهای گیاهی و دیگر خوراکی های طبیعی نوشیدنی های دلچسب تهیه کنید. 

5 - معجزه آب نارگیل را فراموش نکنید
این ماده مغزی دقیقا شبیه سلولهای انسانی دارای الکترولیتهای لازم بوده و به حفظ آب بدن کمک می کند. این نوشیدنی سرشار از ویتامین و مواد معدنی است. تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
اختصاصی سیمرغ


مطالب پیشنهادی :

با 5 ورزش زانو درد خود را کاهش دهید

با مواد غذایی طبیعی دندان هایتان را سفید کنید!

چه مدت زمان بعد از غذا می توان میوه مصرف کرد؟

برای تقویت موهای خود با روغن زیتون از این روش استفاده کنید

رژیم میوه برای کنترل فشار خون و کلسترول 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین مطالب سبک زندگی
رژیم لاغری جنرال موتورز 2017، در یک هفته 8 کیلو وزن کم کنید!! رژیم لاغری جنرال موتورز 2017، در یک هفته 8 کیلو وزن کم کنید!!

اگر دنبال روش سریع برای کاهش وزن هستید حتما بخوانید. رژیم لاغری جنرال موتورز یا رژیم لاغری جی ام، رژیم لاغری ای است که یک هفته ای 8 کیلو وزن تان را کم می کند

 
X