تمامی سبزیجات و میوه هایی که روزانه مصرف می کنید با توجه به نوع رنگشان منافع خاصی برای شما دارند. شاید تعجب کنید، اما فراموش نکنید که رنگها بر همه وجود ما و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یک روش نفوذی آنهاست.
در اولین قدم این رنگ اشیا است که شما را به طرف آن شیء جذب و یا از آن دور می کند. در واقع احساس آرامش، لذت ناراحتی، تنش، صلح و دوستی و... همه و همه در پرتو رنگهاست.
رنگها تمامی محیط ما و حتی خود ما را نیز تسخیر کرده اند و در تمام جسم جان و روح ما تاثیر گذارند.

مثلا در مورد رنگ سیب سرخ و زیبا علاوه بر لذتی که از رنگ آن در هنگام خوردن می بریم و در ما احساس شادابی و نشاط ایجاد می کند، در خواصش نیز تاثیر فراوانی دارد.

تمامی سبزیجات و میوه هایی که روزانه مصرف می کنید با توجه به نوع رنگشان منافع خاصی برای شما دارند. شاید تعجب کنید، اما فراموش نکنید که رنگها بر همه وجود ما و در تمامی جوانب نفوذ دارند و این هم یک روش نفوذی آنهاست.

رنگ سبز
_ رنگی است آرامش بخش و با دیدن این رنگ شما احساس آرامش می کنید و از وجودش لذت می برید و جالب اینجاست که همین رنگ زیبا و آرامش بخش علاوه بر این که شما را در ظاهر جذب می کند و شما از آن لذت می برید خواص درمانی بسیاری نیز دارد و برای جسمتان مفید است.

_ در واقع هر چیز سبزی که شما می بینید این خاصیت را داراست و این در مورد میوه ها و سبزیجات سبز رنگ نیز صادق است.

_ این رنگ برای افراد عصبی و نا آرام بسیار مفید است. رنگ سبز خاصیت ضد عفونی کننده دارد و مناسب برای بیماری های قلبی عروقی و بیماریهای روده ای (یبوست)، معده (سوء هاضمه،زخم معده و...)، کلیه (سنگ کلیه و ناراحتی های مجاری ادراری)، ریه (مشکلات تنفسی،آسم و ...) و رحم می باشد.

_این رنگ برای درمان زخمهای عمیق سوختگی های شدید نیز موثر است. این خواص در میوه ها و سبزیجاتی که سبز رنگ هستند به وفور یافت می شود. تحقیقات نشان داده میوه ها و سبزیجات سبز رنگ خاصیت ضدعفونی کنندگی دارند و در هضم غذا و جذب آن موثرند.

_ میوه ها و سبزیجات سبز رنگ برای افرادی که از بیماریهای عصبی رنج می برند توصیه شده است.

_ سبزیجات سبز رنگ همچنین در درمان زخمهای عمیق و سوختگی ها و بیماری های ریوی و کلیوی بسیار موثر است و در بهبود بیماری های قلبی مصرف فراوان دارد. مثلا جعفری دارای خواص ضد عفونی کننده خون و دستگاه گوارش می باشد.

_جعفری موجب تحریک عضلات روده و رحم می شود و مناسب برای معده و هضم غذاست. برگ این گیاه مناسب برای زخمهای عمیق است و جوشانده آن مناسب برای بیماریهای کلیوی و مجاری ادرار است.

انگور سبز
_ این میوه مناسب برای بیماریهای اعصاب است. مواد غذایی موجود در انگور به هضم غذا و جذب آن در معده کمک فراوانی می کند و در درمان بیماریهای سوءهاضمه، سل ریوی، مشکلات کلیوی (سنگ کلیه) و یبوست کمک فراوانی می کند.

_ همچنین باعث دفع سموم و مواد زائد از بدن می شود. آب انگور مغذی عضله قلب است. انگور اختلالات قلبی حاصله از ازدیاد فشارخون را از بین می برد و دارای اثر تقویت کننده قلب است.

_ انگور موجب ازدیاد ترشح صفرا می شود و عمل هضم را تحریک و تسریع می بخشد و تخمیرهای روده ای را کاهش می دهد.

کاهو
کاهو در درمان تپش قلب و سرفه و مشکلات ریوی موثر است. همچنین آرام کننده اعصاب است. کاهو برای دفع مواد زاید در روده ها و جلوگیری از یبوست مناسب است. از جوشانده کاهو می توان برای درمان سوختگیها و زخمها استفاده کرد.

لوبیا سبز
_ از لوبیا سبز برای درمان کسالت های شدید کلیوی استفاده می شود. این سبزی همچنین در درمان بیماری های قلبی نیز موثر است. وجود فسفر در لوبیا برای اعصاب مفید است.

_ خرده شده و یا پوره شده دانه لوبیا به عنوان ضماد برای مواضع سوختگی و سایر التهابات پوستی و زخم ها موثر است.

ترخون
ترخون به دلیل داشتن اسانس های معطر در خود مجاری دستگاه گوارشی را ضدعفونی می کند و محرک مناسبی برای معده به شمار می رود. این سبزی برای بیماری های رحم و تسهیل جریان خون قاعدگی بسیار موثر است.

رنگ قرمز
_ رنگی است محرک و اشتهاآور. رنگی پر انرژی که همین خصوصیات در مواد غذایی قرمز رنگ هم دیده می شود. معمولا ما برای خوردن خوراکی هایی با رنگ قرمز بسیار راغب هستیم.

_ این رنگ و در واقع میوه ها و سبزیجات قرمز رنگ علاوه بر این که افزایش دهنده اشتها هستند، برای افراد کم خون و افرادی که کمبود آهن دارند بسیار مناسب است.

_ همچنین در درمان عفونت ها و سوختگی های شدید بسیار موثر است و معمولا این گونه میوه ها و سبزیجات در درمان بیماری های ریوی،مشکلات روده (یبوست) و رحم به کار برده می شود.

_ مواد غذایی قرمز رنگ بسیار پر انرژی بوده و در تقویت قلب و افزایش فشار خون و غلظت خون بسیار مفید و تقویت کننده روده و کبد است.

گیلاس
تقویت کننده و انرژی زا.تنظیم کننده کبد و مناسب برای رفع یبوست و اشتها آور، دفع کننده مواد زائد و سموم از بدن.

توت فرنگی
در درمان سل ریوی بسیار سودمند است و همچنین در درمان عفونت های روده.

انار
جلوگیری از تنگی نفس. مناسب برای روده و تصفیه کننده خون.

انگور فرنگی
موثر در درمان تب های عفونی، محرک اشتها و رفع یبوست.

شاتوت
تصفیه کننده خون، مناسب برای بیماری های کم خونی و مشکلات ریوی.

فلفل قرمز
تحریک قوای هاضمه،مناسب برای خونریزی های رحم، رفع فلج، رفع یبوست و بیماریهای روده.

رنگ نارنجی
رنگی جذاب و سر زنده و شاداب، که در نهایت جذابیت و جلب توجه احساس زدگی ایجاد نمی کند. سبزیجات و میوه های نارنجی رنگ و کلا هر شی نارنجی رنگ در افزایش شیر مادران بسیار موثر است.

مواد غذایی نارنجی رنگ بسیار انرژی زا است و محرک مناسبی برای اعصاب و سودمند برای مشکلات تنفسی و ضد سرفه، ضد آسم و سل ریوی هستند و در درمان سنگ کلیه و کیسه صفرا و بیماری های معده و روده موثر هستند.

هویج
افزایش شیر مادر، مناسب برای درمان اختلالات شدید روده ای، بهبود دهنده زخم های دستگاه گوارش، رفع کننده یبوست،ضد عفونی کننده روده، تقویت کننده اعصاب و انرژی زا و موثر در بهبود عفونتهای ریوی.

پرتقال و نارنگی 
تقویت کننده دستگاه عصبی، عضلات و غدد، مناسب برای رفع اختلالات دستگاه گوارش، کبد و روده ها.

زالزالک
مناسب برای درمان بیماری های روده و رفع کم خونی.

رنگ زرد
رنگی شادی آفرین، درخشان، زنده و محرک. سبزیجات و میوه های زردرنگ معمولا اشتها آور و در عین حال مناسب برای هضم غذا می باشند.

میوه جات و سبزی های زرد رنگ تصفیه کننده کبد و روده ها و کلیه هاست. این مواد غذایی در درمان بیماریهای معده (ورم معده) کیسه صفرا یبوست و فشار خون و همین طور مشکلات ریوی مناسب هستند و در تقویت غدد لنفاوی قلب موثرند و بسیار انرژی زا می باشند و محرک اعصاب.

زردآلو
سرشار از انرژی، موثر در درمان یبوست، کاهش دهنده افسردگی و تقویت کننده اعصاب.

آناناس
تقویت کننده روده، نیرو بخش، مناسب برای هضم غذا و موثر در بیماری های ریه.

به
تقویت کننده اعصاب و قلب، موثر در درمان بیماری های ریوی و سل. همچنین در درمان ورم معده و روده از این میوه استفاده می شود.

گلابی
از بین برنده ضعف و بی حالی،تقویت کننده اعصاب، رفع تنبلی روده ها، رفع یبوست و بیماری های روده ای و معده،موثر در درمان سل ریوی، از بین برنده سنگ کلیه.

آلو
انرژی زا و از بین برنده کم خونی و ضعف و سستی، برطرف کننده یبوست، محرک اعصاب، مناسب برای کلیه ها.

سیب زرد
انرژی ساز، ضد عفونی کننده قوی روده و مناسب برای تقویت روده ها و معده، محرک کلیه ها و مناسب برای سنگ کلیه و مجاری ادرار، تقویت کننده اعصاب، رفع کننده یبوست و اسهال، مناسب برای اختلالات تنفسی. گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : asriran.comمطالب پیشنهادی :
با خوراکی های رنگی لاغر و سالم شوید
با تغذیه بهاری سالم شوید
با میوه ها پر انرژی شوید
با این تست متوجه می شوید چقدر سلامت هستید
سلامتی تان را با خوراکی رنگ سال تضمین کنید