راه هایی که تا امروز ۶ روش آن منتشر شده و به همه در هر سن و سالی توصیه می شود تا در روزگار پیری و میانسالی، کمتر در معرض آسیب ها و بیماری ها باشند.
زندگی ما شبیه زندگی پدر و مادرانمان، پر است از راه و روش های ناسالم و غلط برای سلامت. همین است که بعد از مدتی، وقتی پیری سراغمان می آید، تازه داستان بیماری و مراجعه به پزشکان شروع می شود و چهره سخت زندگی، خودش را نشان می دهد، اما محققان دانشکده پزشکی ویرجینیا تازگی تحقیقی را انجام داده اند تا راه هایی برای زندگی سلامت در دوران میانسالی پیدا کنند...

راه هایی که تا امروز ۶ روش آن منتشر شده و به همه در هر سن و سالی توصیه می شود تا در روزگار پیری و میانسالی، کمتر در معرض آسیب ها و بیماری ها باشند.

راه حل اول : حواستان به خوراکی ها باشد
مهم نیست که لاغر هستید، مهم این است که رژیم غذایی شما چقدر سلامت بوده و چقدر حواستان به خوراکی هایی که می خورید، است. اگر از آن دسته از علاقه مندان به غذاهای چرب و فست فودها هستید، بدانید که خطر بیماری های قلبی عروقی به شما نزدیک است. اگر رژیم های سخت می گیرید، مطمئن باشید که تا چند سال دیگر پوکی استخوان و بیماری های کمبود ویتامین ها سراغ شما می آید. اگر عاشق شکلات و شکر و شیرینی هستید، دیابت را در آینده خود در نظر بگیرید.

راه حل دوم : سیگار نکشید
سیگار طول عمر را کوتاه می کند و حتی اگر به سرطان ریه و بیماری های مخصوصش مبتلا نشوید، بعد از چند سال با سرفه ای مزمن، کمبود ویتامین و...روبرو هستید که پیری زودرس می آورد. اگر سیگاری هستید، برای ترک سیگار آستین بالا بزنید و راه هایی برای جدایی از آن پیدا کنید. اگر هم نمی توانید از سیگار دست بکشید، تعداد آن را روزانه کم کنید تا حداقل آسیب کمتری ببینید و در طول زمان برای ترک سیگار آماده شوید.

راه حل سوم : ورزش کنید
۲۵ دقیقه در روز و ۵ بار در هفته. دستورالعمل قطعی که برای سلامت توصیه می شود تا بیماری هایی مثل دیابت، تنگی عروق، سکته قلبی و... در دوران میانسالی دیرتر و کمتر سراغ شما بیایند. برای رسیدن به این زمان بندی افسانه ای کافی است کمی از زندگی شلوغ امروزی فاصله بگیرید و به خودتان فکر کنید. اگر کار شما و مشغولیت ها اجازه نمی دهد به باشگاه بدنسازی بروید یا این زمان ها را در استخر و ورزشگاه بگذرانید، برای آخر شب ها یا صبح های زود خود برنامه ریزی و با پیاده روی شروع کنید. بعد از چند سال قاعدتا این طرز فکر که ورزش هم به اندازه موفقیت های شغلی و مادی مهم است، در ذهن شما ثبت می شود و از خودتان زمان می دزدید تا ورزش کنید و سالم بمانید.

راه حل چهارم : خواب آرام داشته باشید
اگر مشکل خواب دارید و از پرخوابی یا کم خوابی رنج می برید، هرچه سریع تر این مشکل را برطرف کنید. اگر هم مشکل خاصی ندارید، اما به خاطر کار، درس و... از خوابتان می زنید، این عادت غلط را ترک کنید. واقعیت این است هیچ چیز به اندازه خوابی عمیق و منظم در شب، نمی تواند به سلامت بدن شما کمک کند. کم خوابی و بدخوابی، چرخه بدن شما را به هم می ریزد، استراحت لازم را به اندام نمی دهد و در طولانی مدت باعث بیماری می شود. حواستان به خواب باشد و از همین امشب برنامه منظمی داشته باشید و برای بهتر خوابیدن، اطلاعات به دست بیاورید.

راه حل پنجم : تنفس خود را درست کنید
اگر مشکلات سینوسی، ریوی و... دارید هرچه سریع تر خود را درمان کنید. اگر هم مشکل خاصی ندارید، سعی کنید حواستان به دم و بازدم هایتان باشد و مواقعی که به خرید می روید، کیسه های سنگین در دست دارید، از پله بالا می روید و تمام فعالیت هایی از این دست، تنفس درستی داشته باشید و هوا را کامل وارد ریه ها کنید و کامل هم خارج کنید. در روزهای آلودگی هوا، حتی المقدور از شهر بیرون بروید و در محیط های پر از دود نباشید.

راه حل ششم : عضله ها را آرام کنید
حواستان به عضله ها و ماهیچه ها باشد. ورزش کردن یکی از راه های خوب برای تقویت عضله ها و ماهیچه هاست، اما کنار این تقویت باید در طول روز به آنها استراحت بدهید و برای آرامش به آنها کمک کنید. برای این کار، ساده ترین راه این است که هر ۲ ساعت یکبار دستان خود را بالا بگیرید و انگار که یک طناب فرضی را می کشید، دستان را به سمت بالا بکشید. ورزش دیگر هم اینکه یک دست را در امتداد شانه ها باز کنید و با دست دیگر، پشت بازو را نگه دارید. این حرکات کششی را در طول روز چند بار انجام دهید و بگذارید جزو عادت های روزانه تان شود.گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : هفته نامه زندگی مثبتمطالب پیشنهادی :
توصیه های تغذیه ای مفید برای جوان ماندن
رژیم غذایی برای جوان ماندن پوست
نوشیدنی هایی برای جوان ماندن
روش های جدیدی برای جوان تر ماندن پوست
راز جوان ماندن در چیست؟
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده های این بخش

 
X