در ادامه با پنج ماده خوراکی شادی آور آشنا می شوید.
غذا خوردن اکثر افراد را آرام می‌کند. تعداد زیادی از مبتلایان به پر خوری عصبی نیز با خوردن غذا آرام می شوند. برخی از مواد غذایی به ترشح هورمون شادی - سروتونین - در مغز کمک می کنند.
در ادامه با پنج ماده خوراکی شادی آور آشنا می شوید. 
موز : شادی آور 
موز سرشار از پتاسیم و منیزيم است. این دو ماده معدنی آرام بخش و شل‌ کننده طبیعی عضلات هستند. علاوه بر این موز حاوی ماده‌ای به نام آمنیو اسید تریپتوفان است. این ماده كه در مغز به HTP 5 تبدیل می‌شود باعث افزایش تولید سروتونین و ملاتونین می‌شود. 
 
ماهی : ضد افسردگی
ماهی، منبع عظیم چربی‌های امگا 3 و حاوی ویتامین‌های گروه ب به ویژه‌ ب شش و ب 12 است. این ویتامین‌ها برای مقابله با استرس بسیار مفید هستند. ویتامین ب 12 یكی از مهم‌ترین مكمل‌های غذایی برای ساخت ماده شیمیایی سروتونین است. كمبود این ماده شیمیایی سبب بروز افسردگی می شود.
 
شکلات : تلخ تاثیر گذار تر است
ماده شادی‌ آور شکلات در دانه کاکائو است. برای جلوگیری از ابتلا به چاقی بهتر است شکلات تلخ بخورید. کاکائو سرشار از ماده ای به نام تریپوفان است که نقش اساسی در ترشح ماده شیمیایی سروتونین ایفا می کند. 
 
ماست و شیر : خواب‌ آورهای طبیعی
اکثر مواد لبنی حاوی ماده‌ای به نام تیروسین است. این ماده میزان ترشح ماده شیمیایی سروتونین را در مغز افزایش می‌دهد. شیر دارای تریپوفان است و سروتونین آزاد می‌کند و استرس را كاهش داده و فرد را آرام می‌کند. علاوه بر این شیر کلسیم زیادی دارد. ماده‌ای که خواب را افزایش می دهد.
 
کلم بروکلی : شادی آور گیاهی
مصرف این گیاه همراه با پاستا، برنج یا سالاد تاثیر بسیار زیادی در شاد کردن افراد می گذارد. كلم بروكلی سرشار از ویتامین‌های گروه ب است كه نقش اساسی در كاهش ترس، اضطراب، نگرانی، استرس و افسردگی ایفا می كند. فیبر موجود در این سبزی نیز برای مقابله با یبوست و سندرم روده تحريك‌پذیر مفید است. گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
www.seemorgh.com/lifestyle
منبع : salamaneh.comمطالب پیشنهادی :
غذاهای نشاط آور تابستان كدامند ؟
با این رژیم غذایی شاد شوید
خوراکی هایی که باعث شادی شما می شوند!
5 غذایی که خواب شما را راحت تر می کند
این غذاها را در بهار مصرف نکنید