تازه های نحوه ی مراقبت از بدن

 ماسک یکی از لوازم ضروری برای روزهای آلوده تهران است. اما سوالی که مظرم می شود این است که در آلودگی هوای تهران از چه ماسکی استفاده کنیم؟

ماسک مناسب در هوای آلوده

در روزهای آلوده افراد باید هر روز ماسک مناسب را استفاده کنند. ماسک‌ها به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ نخست ماسک‌های ساده هستند که بیشتر در اتاق‌های جراحی یا از پزشکان در مطب‌ها مورد‌ استفاده قرار می‌گیرند. در روز‌هایی که هوا آلوده است تنها کاری که از پس این ماسک‌ها بر می‌آید جلوگیری از رسوب مواد معلق بزرگ در هواست، اما از ورود ذرات معلق کوچک جلوگیری نمی‌کنند.این ذرات با ابعاد کوچک به‌راحتی می‌توانند وارد سیستم دستگاه تنفسی افراد شوند و مشکلات متعددی را به‌وجود آورند. اما در این موارد استفاده از ماسک فیلتر‌دار یعنی ماسک ۹۵ N می‌تواند نقش موثری در تضمین سلامت شما داشته باشد.

اما فراموش نکنید که این ماسک‌ها هم نیاز به تعویض دارند. به‌ عنوان مثال اگر فردی هستید که روزانه ساعات زیادی را در هوای آزاد سپری می‌کنید، بهتر است ماسک خود را به‌طور روزانه تعویض کنید و از ماسک جدید استفاده کنید، اما اگر خانم خانه‌داری هستید و بیشترین ساعتی که در بیرون از منزل سپری می‌کنید حدود یک ساعت است، می‌توانید هر دو روز یک‌بار ماسک فیلتر‌دار خود را تعویض کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : در آلودگی هوای تهران این مواد غذایی را بخورید!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : این دمنوش ها اثرات منفی آلودگی هوا را از بین می برند

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : mizanonline.ir

 


loading...
loading...نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید


پربیننده ترین مطالب سبک زندگی
 

X