جلوگیری از جوش صورت در تابستان با دانستن چند نکته!
تابستان و گرما باعث می شود صورت بیشتر از هر زمان دیگری جوش بزند و ملتهب شود. اما با رعایت نکاتی می توان از این جوش های مزاحم جلوگیری کرد.

چگونه مانع جوش صورت در تابستان شویم؟

تابستان زمان خوبی برای ایجاد تنوع در آرایش صورت است. مثل رژلب های تیره، خط چشم های رنگی و خیلی موارد دیگر. اما روزهای گرم و آفتابی این فصل مشکلاتی هم برای پوست همراه خود می آورد که رایج ترین آن ها جوش های صورت است. با رعایت نکاتی که در زیر به آن ها اشاره شده است از جوش زدن صورت در تابستان جلوگیری کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جوش صورت و 8 نکته که در مورد آن هرگز نمی دانستید!

جلوگیری از جوش با ضدآفتاب مناسب

در فصل تابستان از محصولات بدون چربی استفاده کنید. قبل از آرایش به صورت مرطوب کننده بزنید چون جوش ها در حالت عادی پوست را خشک تر از همیشه می کنند. بنابراین باید در انتخاب مرطوب کننده بسیار مراقب باشید. در روزهایی که صورت چرب تر از حالت عادی است سعی کنید محصولات بدون چربی استفاده کنید. در مورد ضد آفتاب هم حتی اگر پوست چربی دارید باید ضد آفتاب استفاده کنید اما می توانید ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب استفاده کنید که بسیار سبک هستند و از پوست در مقابل آفتاب محافظت می کنند.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : ضد آفتاب مناسب برای تابستان باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

پوشیدن لباس مناسب مانع جوش زدن صورت

وقتی دمای بدن بالاست و پوست به پارچه هایی که حساسیت ایجاد می کنند ساییده می شود بدن ملتهب و جوش می زند. بنابراین باید در فصل تابستان لباس های لطیف با پارچه های نازک و رنگ روشن بپوشید و از همه مهم تر کلاه های لبه دار استفاده کنید تا مانع از التهاب و جوش زدن صورت شوید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : چگونه در فصل گرما لباس بپوشیم(+عکس)

پاکسازی صورت در تابستان

در فصل زمستان آبرسانی پوست از اولویت هاست اما در فصل تابستان باید بیشتر از هر زمان دیگری به پاکسازی پوست توجه شود. پاکسازی دو بار در روز کافی است بیشتر از این باعث از بین رفتن چربی طبیعی و خشک شدن پوست صورت می شود. در فصل تابستان از شوینده های ضد آکنه حاوی اسید سالیسیلیک یا شوینده گلیسیرین استفاده کنید.

اگر می خواهید بیشتر بدانید : پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل

دست ها را از صورت دور کنید

دست های ما محل رشد باکتری ها در تابستان است و حتی ضدعفونی کننده ها هم نمی توانند آن ها را به طور کامل از بین ببرند. پس در روزهای گرم تابستانی تا جایی که می توانید دست ها را به صورت نزنید.


بیشتر بدانید : 5 علت شایع جوش در بدن و راه حل درمان آنها

بیشتر بدانید : جلوگیری از جوش صورت بعد از وکس با چند پیشنهاد ساده!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : سه سوته جوش هایتان را درمان کنید (راهنمای کامل)

اگر می خواهید بیشتر بدانید : از بین بردن جوش صورت با درمانهای کارساز خانگی

اگر می خواهید بیشتر بدانید : جوش و آکنه صورت شما به دلیل خوردن این مواد غذایی است!!


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
منبع : bedunim.ir