قیمت جدید گوشت مرغ اعلام شد
مهدی یوسف خانی عنوان می‌کند: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۳۸ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

قیمت مرغ گرم در خرده فروشی ها ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان

 
گزارش‌ها نشان می. دهد که قیمت مرغ گرم بسته‌بندی کیسه‌ای در حال حاضر در بازار تهران نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و هر کیلو ۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.
 
همچنین ران مرغ با پوست به قیمت ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان و فیله مرغ ۱۱۵ هزار تومان است.

142.jpg


 
در این میان، رییس اتحادیه پرنده و ماهی می‌گوید: هم اکنون مرغ در بازار به قیمت مصوب رسیده و فروش با نرخ های بالاتر تخلف است.
 
مهدی یوسف خانی عنوان می‌کند: قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۳۸ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.
 
او قیمت هر کیلو ران مرغ با کمر ۵۰ هزار تومان، ران مرغ بدون کمر ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان، سینه بی استخوان ۱۱۰ هزار و فیله مرغ را ۱۲۰ هزار تومان اعلام می‌کند ‌و می‌گوید: با وجود افزایش هزینه های تولید مرغداران‌ خواستار اصلاح نرخ مرغ هستند که به سبب نبود تقاضا و کشش بازار بعید است که ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ را افزایش دهد.
 
رئیس اتحادیه پرنده و ماهی متذکر می‌شود: روزانه حدود ۱۶۰۰ تن مرغ در تهران عرضه می شود، درحالیکه قبل از آزادسازی نرخ میزان عرضه به ۲ هزار تن در روز هم‌ می رسید.
 
محمدرضا صدیق‌پور، دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه کشور نیز با اشاره به کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی تقاضا برای خرید جوجه یکروزه، می‌گوید: تولید باید مدیریت شود و اگر همین روند ادامه داشته باشد تولیدات دست تولیدکنندگان به دلیل کاهش تقاضا خواهد ماند. قیمت تمام شده مرغ برای تولیدکنندگان کیلویی ۴۸ هزار تومان تمام می‌شود این در حالیست که خریدار با نرخ کیلویی ۳۵ هزار تومان وجود ندارد.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir