زمزمه کاهش قیمت مرغ در بازار
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: با توجه به حجم جوجه‌ریزی در آبان‌ماه، حدود ۳۰ هزار تن مرغ مازاد مصرف کشور تولید شده است و دغدغه مرغداران این است که با توجه به ذخایر خانگی، در روزهای آینده با کاهش تقاضا در بازار مواجه شویم.

تولید ۳۰ هزار تن مرغ مازاد در کشور


حبیب اسدالله‌نژاد مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: در مقطعی به دلیل مازاد تولید و عرضه مرغ به بازار، تولیدکنندگان زیان‌های سنگینی متحمل شدند.

وی افزود: باتوجه به پیگیری‌های مرغداران از شرکت پشتیبانی امور دام برای جمع‌آوری مرغ‌های مازاد از بازار، متأسفانه در این‌خصوص اقدامی صورت نگرفت به همین دلیل اتحادیه سراسری مرغداران کشور از مردم درخواست کرد تا مبادرت به خرید مرغ کنند و خوشبختانه مردم به جهت ارزان بودن و کمک به تولید، مرغ خریداری کردند و اکنون قیمت مرغ تا حدودی به نرخ مصوب نزدیک شده است.

اسدالله‌نژاد ضمن قدردانی از مردم و رسانه ملی بابت پویش بزرگ خرید مرغ و جلوگیری از ضرر و زیان تولیدکنندگان و به ثبات رسیدن تولید مرغ بیان کرد: سیاست خرید مرغ به این منظور اعمال شد که فرصتی برای ورود شرکت پشتیبانی امور دام و جمع‌آوری مرغ‌های مازاد از بازار ایجاد شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور گفت: دغدغه مرغداران این است که با خرید مرغ مازاد و ذخایر خانگی توسط مردم، از یک‌طرف در روزهای آینده با کاهش تقاضا در سطح بازار مواجه می‌شویم و از طرف دیگر با افزایش جوجه‌ریزی در آبان‌ماه که بیش از ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده، مرغ بیشتری تولید می‌شود که به اعتقاد ما ۱۵ میلیون قطعه مازاد بوده و هم‌اکنون حدود ۳۰ هزار تن مرغ مازاد مصرف کشور وجود دارد.گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com