شهردار تهران گفت: بر این باورم که مهمترین چالش ما در کشور چالش مدیریت است. در هر بعد که به ظرفیتهای کشور نگاه کنیم چیزی کم نداریم جز دریاست که لازمه مدیریت اثربخش در همه امور است.
  
به گزارش مهر، " محمد باقر قالیباف" در مراسم افتتاح " دیتا سنتر" شهرداری تهران ضمن آرزوی بهره مندی همگان از فرصت های پرخیر و برکت ماههای شعبان و رجب افزود: به خودم این حق را داده ام که از منظر یک مدیر به تکنولوژی فناوری اطلاعات نگاه کرده و از این موضوع همواره در تمامی اعمال مدیریتی استفاده کنم.وی خاطرنشان کرد: مهمترین و اولویت دارترین کار در مدیریت شهر تهران به منظور تحقق مشارکت معنی دار شهروندان، دستیابی به شهر و شهروند الکترونیک است و حتی در حوزه منابع انسانی متخصص در حوزه IT و همچنین امکانات مادی هم از وضعیت خوبی بهره مند هستیم. قالیباف خاطرنشان کرد: اوایل انقلاب این بهانه بود که نوپا هستیم و تازه از راه رسیده ایم ولی امروز دیگر نمی توانیم این حرف را به زبان آوریم. باید توجه داشت نقطه ای که ما را به چالش کشیده و نگذاشته چنین گامی برداریم همان مدیریت و نگاه ما به بحثهای مختلف در این رابطه است.شهردار پایتخت لازمه یک مدیریت خوب را داشتن اطلاعات مناسب دانست و افزود: در کنار داشتن اطلاعات، داشتن دو پارامتر از اهمیت بالایی برخوردار است، اول آنکه اطلاعات دقیق و صحیح و در کمترین زمان قابل دسترس باشد و دوم اینکه این اطلاعات را بتوان پردازش و از آنها به صورت بهینه استفاده کرد.وی افزود: یک مدیر نیازمند قدرت است، خیلی ها فکر می کنند قدرت در پول و جایگاهها نهفته است اما در حقیقت قدرت در جایی نهفته است که اطلاعات در آنجا متمرکز است.شهردار تهران ادامه داد: اگر مدیری نیازمند پول و اختیار است تا کارش را انجام دهد این بدان معنی است که یا توان انجام کار ندارد یا در تشخیص کار موفق نیست. قالیباف تصریح کرد: یکی از مواردی که در همه ابعاد همچون ابعاد تربیتی، اخلاقی، آموزشی و... نیازمند آن هستیم، تغییر در الگوی رفتارهاست که یکی از بسترهای این تغییر همین فناوری اطلاعات است.
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X