جمعيت اسلامی وکلای دادگستري ايران خواستار ارزيابی حوادث پس از انتخابات دهمين دوره رياست جمهوری از سوی نهادها و مسوولان شد.
 
به گزارش اعتماد ، جمعیت اسلامی وکلای دادگستری با انتشار بیانیه یی اعلام کرد؛ با سپری شدن دو ماه از برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری به نظر می رسد فرصت بررسی و تحلیل ابعاد حقوقی این رخداد فراهم شده بنابراین ارزیابی این گونه حوادث و چگونگی مراجعه به آنها از سوی نهادها و مسوولان یکی از نیازهای امروز جامعه است. جمعیت اسلامی وکلای دادگستری ایران در بیانیه فوق سپس می افزاید؛ متاسفانه آنچه در این ایام شاهد بوده و هستیم، انطباقی با تعالیم دینی اسلام و قوانین وضع شده در جمهوری اسلامی ندارد. این بیانیه به مواردی از قبیل بازداشت های غیرقانونی، ضرب و شتم افراد بازداشت شده- که بعضاً منجر به قتل آنان شده و بازداشتگاه کهریزک یکی از مصادیق آن است- یا نگهداری افراد در محل های غیرقانونی و عدم تفهیم اتهام به آنان وفق موازین و عدم اطلاع رسانی به خانواده بازداشت شدگان و سرگردانی و بلاتکلیفی آنها میان نهادها و بازداشتگاه های مختلف و موارد دیگری که ذکر همگی به درازا خواهد کشید اشاره کرده و می افزاید؛ این موارد از جمله تخلفاتی است که مورد انکار نیست و هیچ تردیدی در مغایرت آنها با قانون اساسی و قوانین مجازات اسلامی، آیین دادرسی کیفری، حفظ حقوق شهروندی و معاهدات بین المللی نمی باشد.همچنین جامعه مستقل وکلای دادگستری با ارسال نامه یی به رئیس قوه قضائیه خواستار تعیین تکلیف و آزادی عبدالفتاح سلطانی و محمدعلی دادخواه شدند. در این نامه خطاب به صادق لاریجانی آمده است؛ «این درد را چگونه و با چه زبانی بیان و عنوان کنیم و به کجا شکایت بریم که تعدادی از وکلای دادگستری که خود وظیفه و تکلیف در اجرای عدالت و احقاق حق مردم دارند با عناوین و اتهاماتی که مطلقاً نمی تواند در محدوده عملکرد و شخصیت و مسوولیت شغلی آنها باشد دستگیر و بازداشت شده و مدت ها است که دو نفر از آنها آقایان محمدعلی دادخواه و عبدالفتاح سلطانی در بازداشت به سر می برند.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:etemaad.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
فردا یلدای تابستانی است فردا یلدای تابستانی است

یک کارشناس نجوم با بیان اینکه فردا طولانی ترین روز سال است، گفت: فردا ۳۱ خرداد ماه، انقلاب تابستانی رخ می دهد که طولانی ترین روز سال است

 
X