فاطمه هاشمی رفسنجانی طی بیانیه ای دلایل استعفایش را تشریح کرد .
 
به نقل از تابناك متن اين بيانيه بدين شرح می باشد:
بسمه تعالی
خداوند متعال را سپاسگزارم که در طول بیش از چهارده سال، توفیق خدمت به هموطنانی را در بنیاد امور بیماریهای خاص به من عطا فرمود که رنج بیماری را خود و خانواده‌شان در همه عمر با خود دارند؛ بیمارانی که همواره یادآور ما انسانهای سالم هستند تا یکی از دو نعمت بزرگ الهی یعنی سلامت را به فراموشی نسپریم و پاس بداریم و از خدا بخواهیم که آن نعمت دیگر یعنی امنیت را برای ملت ما رقم زند؛ عزیزانی که به عنوان آحادی از ملت بزرگ ایران، علاوه بر درد بیماری، برخی از آنان رنج استضعاف را هم با خود دارند و به گفته امام راحل فرزانه ولی‌ نعمت مایند.
ارائه خدمت به مبتلایان عزیز، پرداخت بخشی از هزینه‌های سنگین درمانی، ایجاد و پشتیبانی صدها مرکز درمانی و از جمله چند مرکز بزرگ و نمونه بیمار‌های‌خاص در کشور، تلاش برای احداث مرکز درمان بیماری‌های سرطان، حمایت و آموزش بیماران و خانواده‌ها و ترویج فرهنگ پیشگیری و خدماتی دیگر که بدون ایجاد تشکیلات اداری وسیع و با حمایت همه جانبه ملت شریف ایران و با پشتیبانی گسترده حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی صورت گرفت، زمانی می‌توانست کارسازتر باشد که فضای تلاش و امید و شادابی و مشارکت و احساس توانایی و حضور اثرگذار و مفید در جامعه، در دل این عزیزان زنده و بارور شود.
پیشنهاد تاسیس فدراسیون ورزش‌های بیماران خاص از سوی اینجانب در سال 1377 گامی برای تحقق این هدف ارجمند بود تا بستری مناسب برای فعالیت بیماران در رشته‌های ورزشی مناسب وضع درمانی آنان و افزایش امید و تلاش در آنان فراهم آید.
اینک، پس از نزدیک به یازده سال تلاش در سمت ریاست انجمن ورزشی و فدراسیون بیماران خاص و احساس عدم امکان ادامه خدمت، پیشانی سپاس و تسلیم در برابرقضای الهی بر خاک می‌سایم و این مهم را به امید فراهم آمدن فرصت توفیقی دیگر به کسانی می‌سپارم که بتوانند، راهی در حلقه بسته مدیریت اجرایی کنونی کشور بجویند.
به رغم دشواری‌های کنونی و نادیده انگاشتن خواست و اراده مردم و نخبگان، من و همه فرزندان این انقلاب همچنان به تداوم خط امام راحل (ره) و تحقق آرمانهای فجرآفرینان
نخستین نهضت امیدواریم، و برآنیم آنان که با قطب بندی جامعه و بیگانه انگاری هر آن که با آنها نیست و حتی با مخالفت‌های پنهان و آشکار با اصل ولایت و امامت امت، دو رکن جمهوریت و اسلامیت نظام را نشانه‌ گرفته‌اند و همه منتقدان را دشمن می‌پندارند و با بیان و ادبیاتی استهزاآمیز تلاش در حذف آنان دارند و عرصه را بر خدمت خادمان تنگ کرده‌اند، راه به جایی نخواهند برد و مشیت الهی همواره در تحقق توفیقات روزافزون ملت ما رقم خواهد خورد.
بی گمان، من و همکارانم در بنیاد امور بیماریهای خاص که سازمانی غیردولتی است، همچنان درخدمت به ملت سرافراز و بیماران ارجمند ثابت قدم خواهیم ماند. از آغاز دوران سخت اخیر، ادامه خدمت در فدراسیون دشوار می‌نمود، اما اعلام کناره‌گیری بنابه ملاحظاتی، به ویژه باتوجه به تاکید جناب آقای سید باقر فاطمی نسب که در سمت نائب رئیس فدراسیون تلاش‌های ماندگاری داشته است، تا امروز به تعویق افتاد.
با سپاس و پوزش از همه کسانی که در این سالها مرا همراهی کردند و کاستی‌هایی در انجام وظیفه خدمت به آنان داشته‌ام، از خدای متعال دوام توفیق را خواستارم. و آخر دعوانا أن الحمد لله رب العالمین.
فاطمه هاشمی رفسنجانی

خبر مرتبط:
فاطمه هاشمی رفسنجانی استعفا داد
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X