"برنارد کوشنر"، وزير امور خارجه فرانسه نيز بدنبال تهديد "نيکلا سارکوزی" رييس جمهوری اين کشور ، ايران را به تحريم های اروپايی تهديد کرد.
 

به گزارش ايرنا ، وی که در یک کنفرانس خبری در پایان نشست دو روزه سفرای فرانسه در خارج از کشور شرکت کرده بود، گفت: چنانچه در مورد تحریم های بین المللی توافق حاصل نشود و این تحریم ها به شکست بینجامد، باید تحریم های اروپایی که در حال کار کردن بر روی آنها هستیم ، به تصویب برسد.
کوشنر در عین حال گفت: من حامی تحریم ها نیستم ولی با این وجود ، این تحریم ها چیزی مفید است.
وی همچنین افزود که درحال حاضر از گزارش سازمان بین المللی انرژی هسته ای در خصوص برنامه هسته ای ایران اطلاعی ندارد.
"
محمد البرادعی" مدیرکل آژانس بین المللی انرژی هسته ای جمعه شب با انتشار گزارشی تازه برای بیستمین بار برهمکاری ایران با آژانس صحه گذاشت.
وزیر امور خارجه فرانسه در این زمینه که آیا کشورهای روسیه و چین در تحریم ها شرکت خواهند کرد ، گفت: ما سعی خواهیم کرد تا آنان را در این خصوص متقاعد کنیم.
وی افزود: برای تصویب تحریم ها در سطح بین المللی ، باید موضع روسیه و چین تغییر کند و ما تاکنون سه بار در خصوص سه قطعنامه سابق شاهد این امر بوده ایم.
کوشنر گفت: ولی اگر تحریم ها به تصویب نرسید ، تحریم های انفرادی با قدرت بیشتر و اجبار از سوی اروپا تصویب خواهد شد.
وی بدون ذکر نام کشوری ، گفت: برخی از کشورهای اروپایی ، تحریم ها علیه ایران را قبول می کنند ولی آن را اجرا نمی کنند.
وزیر امور خارجه فرانسه افزود: باید شرکای ما تحریم ها بر ضد ایران را به اجرا در آورند. اینکه آن را تصویب می کنند آسان است ولی آن را اجرا نمی کنند و با این کشور قرارداد، نیز امضا می کنند.
کوشنر در خصوص نوع تحریم ها گفت: تقویت تحریم هایی که تاکنون بوده است ، به تصویب خواهد رسید. از جمله بر روی ممنوعیت مسافرت و بستن مجرای بانکی و اموال شخصی و ما نمی توانیم تحریم های دیگری را اختراع کنیم.

 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد

رئیس جمهور در جلسه هیات دولت گفت: براساس برخی گزارش‌ها که به طور رسمی به دست ما رسیده، آمریکایی‌ها در جلسات مهم با رهبران دنیا گفته اند که ما شکست خوردیم و مسیری که انتخاب کردیم نادرست بوده است و حتی رئیس جمهور آمریکا در یکی از جلسات مهم سیاسی به یکی از…

 
X