رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مورد نظر قطعی این کمیسیون در مورد وزرای پیشنهادی علوم و آموزش و پرورش گفت: نظر قطعی نمایندگان در این کمیسیون موافقت با کامران دانشجو و مخالفت با سوسن کشاورز است.
  
علی عباسپور تهرانی فرد در گفت و گو با ایلنا با اعلام مطلب فوق افزود: کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پس از یک هفته کار و بررسی برنامه‌های این وزرا و پرسش و پاسخ‌های متعدد نظر مثبتی نسبت به کامران دانشجو پیدا کرد و در مورد خانم کشاورز نیز نظر کمیسیون منفی است.

عدم شناخت کافی از وزارتخانه آموزش و پرورش از نقاط ضعف كشاورز
او در تشریح دلایل مخالفت این کمیسیون با برنامه کشاورز، مهم ترین ضعف وی را عدم شناخت کافی از وزارتخانه آموزش و پرورش معرفی کرد و افزود: عدم توان اجرایی برای حل مشکلات نیز از دلایل ضعف ایشان است .
عباسپور اضافه کرد: برنامه‌های ایشان حرف‌های خوبی بود اما باید عملی شود و اعضای کمیسیون نیز در پرسش پاسخ‌های خود وی را تایید نکردند.

لابی‌های سیاسی و تجربه علمی نقاط مثبت کارنامه دانشجو
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ادامه لابی‌های سیاسی و تجربه علمی دانشجو را نقاط مثبت کارنامه کاری وی نامید و افزود: مسابقه حضور دانشجو درکمیسیون‌های اجرایی وزارت علوم و دانشگاه و همچنین سابقه کاری سیاسی وی نظر اعضا را به خود جلب کرد و موافقت با برنامه ایشان نظر نهایی این کمیسیون است .

تاكید كمیسیون آموزش خروج دانشگاه ها ار فضای امنیتی است
وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ایلنا که در فعالیت سیاسی دانشجو بر فعالیت علمی وی می‌چربد آیا این موضوع می‌تواند برای فضای کنونی دانشگاه‌ها مشکل آفرین باشد گفت: سابقه دانشگاهی وی بسیار طولانی تر از پست‌های سیاسی وی است و چون از سابقه علمی خوبی برخوردار است و سمت وزیر علومی همواره یک سمت سیاسی، علمی است که وزیر باید هم به بافت علمی و هم به بافت سیاسی کشور آشنا باشد.
عباسپور تاکید کرد: تاکید کمیسیون آموزش نیز این بود که دانشگاه‌ها در این برهه زمانی از فضای امنیتی کنونی خارج شود که با توجه به تجربه و شناخت دانشجو می‌شود به این امر امیدوار باشیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: موافقت با دانشجو و مخالفت كشاورز نظر قطعی و نهایی کمیسیون آموزش و تحقیقات است و لزومی به رای گیری داخلی در این زمینه نمی بینیم.

 

گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ilna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X