موگرینی: باید از ترامپ پرسید از نظرش چه کسی "دوست" است
نماینده ارشد اتحادیه اروپا در سیاست خارجی امروز دوشنبه تاکید کرد باید از رئیس‌جمهوری آمریکا پرسید که او چه کسی را دوست قلمداد می‌کند. دونالد ترامپ پیشتر اتحادیه اروپا را "دشمن" کشورش دانسته بود.

باید از ترامپ پرسید که او چه کسی را دوست قلمداد می کند

 به نقل از خبرگزاری بین‌المللی "افه" اسپانیا، فدریکا موگرینی نماینده ارشد اتحادیه اروپا در سیاست خارجی در واکنش به اظهارات جدید ترامپ به خبرنگاران گفت: اگر یک روزنامه‌نگار بودم، قطعا این پرسش را مطرح می‌کردم که از نظر رئیس‌جمهوری آمریکا چه کسی دوست اوست.

او افزود: ما بسیار واضح بیان کرده‌ایم که ایالات متحده دوست ماست و بارها هم گفته‌ام تغییر دولت دوستی میان کشورها و مردمان را تغییر نمی‌دهد. به عنوان رئیس دستگاه دیپلماسی اتحادیه اروپا می‌گویم که اطمینان داریم که آمریکا همواره دوست و شریک است و به همین نحو باقی خواهد ماند.

با این حال موگرینی تاکید کرد: ما دوستان دیگری هم در جهان داریم، مثل کانادا، کره‌جنوبی، ژاپن، استرالیا و نیوزیلند و کشورهایی در آمریکای لاتین و کارائیب و آفریقا. به‌زودی هم توافقی تجاری با برخی از آنها امضا می‌کنیم.

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: ما در اتحادیه اروپا می‌دانیم که دوستانمان چه کسانی هستند و امید داریم دولت آمریکا هم تصویر روشنی از کسانی که دوست می‌داند، داشته باشد. ما به دوستان و شرکا نیاز داریم و دوستی را به صورت سیستماتیک پرورش می‌دهیم.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir