کار ذوالنور به فحش و توهین و فرار کشید
ذوالنور در مصاحبه‌ای علاوه بر طرح ادعای سه‌تابعیتی بودن فرزند رییس‌جمهور كه البته متعاقبا تكذیب شد، از توافقی محرمانه میان ایران و آمریكا در جریان مذاكرات هسته‌ای سخن گفت.

اقدام به فرار ذوالنور در مواجهه با خبرنگاران در راهروی مجلس

سه‌شنبه ٥ تیرماه همین امسال بود که روزنامه اعتماد گفت‌وگویی از مجتبی ذوالنور، عضو اصولگرای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را منتشر کرد که علاوه بر بازتاب گسترده در رسانه‌های داخلی و خارجی، واکنش دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا را نیز برانگیخت.

این نماینده عضو جبهه پایداری در مصاحبه‌ای كه با تیتر «با پسر سه تابعیتی نمی‌توان به فكر ترویج كالای ایرانی بود» منتشر شد، علاوه بر طرح ادعای سه‌تابعیتی بودن فرزند رییس‌جمهور كه البته متعاقبا تكذیب شد، از توافقی محرمانه میان ایران و آمریكا در جریان مذاكرات هسته‌ای سخن گفت. ذوالنور در آن مصاحبه به «اعتماد» گفته بود: «وقتی آقای اوباما در جریان بحث برجام تصمیم گرفت به آقایان حال بدهد، به ٢٥٠٠ نفر از ایرانیان تابعیت اعطا كرد و برخی آقایان و مسوولان با یكدیگر مسابقه گذاشتند كه فرزندان‌شان جزو این ٢٥٠٠ نفر باشند. امروز اگر این افراد از آمریكا اخراج شوند، مشخص می‌شود كه چه كسانی زد و بند دارند و منافع ملی را به آب‌نبات آمریكا می‌فروشند. »

ادعای ذوالنور البته همان‌طور كه انتظار می‌رفت ازسوی مقامات ارشد دیپلماسی كشور تكذیب شد و چندی پیش حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، رییس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز ضمن ارایه توضیحاتی دقیق در این رابطه گفت: «آمار اعطای ٢٥٠٠ گرین‌كارت و حق شهروندی به مقام‌های ایرانی در جریان مذاكرات برجام كذب محض است و از طرح چنین مباحثی در شرایط كنونی متاسف هستیم. » با این همه اما این ادعای ذوالنور چند روز بعد، سوژه توییت دونالد ترامپ شد و ابزاری برای حاكم جدید كاخ سفید برای حمله به حاكم پیشین و دولت اوباما و البته توافق هسته‌ای كشورهای ١+٥ با جمهوری اسلامی ایران. آنجا كه ترامپ در حساب كاربری‌اش نوشت: «تازه معلوم شده كه دولت اوباما در جریان مذاكرات توافق افتضاح با ایران، به ۲۵۰۰ ایرانی - از جمله مقام‌های دولتی - شهروندی آمریكا را اعطا كرده است. این چقدر مهم (و بد) است؟»

این اما پایان ماجرا نبود. مجتبی ذوالنور البته در طول این مدت از هر گونه اظهارنظر در این‌باره خودداری كرده و صرفا در واكنش به پیگیری «اعتماد» یك روز پس از واكنش ترامپ، گفته بود كه «هر وقت یقه‌مان را گرفتند، اسناد را ارایه می‌كنیم.» این نماینده اصولگرا كه در بیش از ٢ ماهی كه از این ماجرا می‌گذرد، تا حد ممكن از حضور در جمع خبرنگاران خودداری می‌كرد، روز سه‌شنبه ناگهان مسیرش به راهروی پارلمان افتاد. با این حال هنگامی كه با خبرنگار اعتماد روبه‌رو شد، در اقدامی عجیب، ناگهان اقدام به دویدن برای خودداری از مصاحبه كرد و به شهادت خبرنگاران حاضر در مجلس طول راهرو را دوید و از آن‌سو خارج شد. با این حال در مسیر برگشت هنگامی كه بار دیگر با خبرنگاران روبه‌رو شد، ناچار به پاسخگویی شد. هرچند كه پاسخ او به خبرنگار «اعتماد»، تنها توهین بود و تحقیر. آنچه در ادامه می‌خوانید متن این گفت‌وگوی كوتاه است.

- ماجرای اعطای ٢٥٠٠ گرین‌كارت به ایرانیان كه گفته بودید در جریان مذاكرات برجام ازسوی دولت اوباما به ایران وعده داده شده، به كجا رسید؟

من قبلا گفته بودم.

چه گفته بودید؟

به خودم مربوط است!

- این ادعا تكذیب شده. گفته بودید مستنداتی دارید اما خبری از ارایه آن نشد. چرا درموردشان توضیح نمی‌دهید؟!

گفتم كه به خودم مربوط است.

- اخیرا درباره كارخانه نساجی جلفاكاران ارس هم مسائلی مطرح كرده بودید كه این كارخانه تعطیل شده اما گویا این‌طور نبود و این مساله منجر به وقوع مشكلاتی برای این كارخانه شد. گویا مشتریان كارخانه و بانك‌ها نگران مطالبات‌شان شده بودند.

شما را به نطق آقای حسین‌نژاد در فروردین ٩٦ ارجاع می‌دهم كه گفته بود ٧٠٠ شغل در این كارخانه از بین رفته است. نماینده آن شهر هستند و برای بنده امین هستند و من حرف‌شان را سند می‌دانم.

- آقای ذوالنور! ادعای‌تان درمورد گرین‌كارت‌ها چطور؟!

این رسانه «اعتماد» است یا چه؟! این رسانه مریض است. یعنی مرض قلبی دارند و می‌خواهند در جامعه مشكل ایجاد كنند.

- چرا آقای ذوالنور؟ ما صحبت‌های شما را عینا بازنشر كردیم.

نه اخلاق، نه ادب، نه تقوا، نه انصاف! هیچ‌چیز در آن نیست. هرچقدر هم حرف بزنیم، بی‌فایده است.

- آیا حرف شما (درباره ٢٥٠٠ گرین كارت) حقیقت داشت؟

تو غلط می‌كنی روی حرف من تحلیل بیخود می‌زنی! تو رسانه مغرضِ ابله! حرف‌های غلط، تحلیل غلط روی حرف‌های من می‌زنی! بیخود می‌كنی از قول من حرف می‌زنی!

- آقای ذوالنور شما كه توهین می‌كنید، بیایید توضیح بدهید كه ماجرا چه بوده كه ما همان را چاپ كنیم.

كسانی كه مریض هستند را اصلا نباید اینجا (در مجلس) راه بدهند. آدم مریض را نباید راه بدهند. شما مرض دارید. چه چیزی گیرتان می‌آید كه جامعه را به هم بریزید. شما می‌آیید خلاف نظر من را... یك الف بچه می‌آیی تحلیل غلط روی حرف من می‌گذاری؟!

- شما مگر نگفتید توافق شده برای اعطای ٢٥٠٠ گرین‌كارت؟!

قاضی‌پور حق داشت كه...

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: etemaad.ir