کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان پس از یافتن مدارکی مبنی بر تقلب در انتخابات ریاست جمهوری اخیر، دستور ابطال آرای 83 حوزه اخذ رای را صادر کرد.


فردا نیوز, به گزارش پایگاه اینترنتی الجزیره، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که آرای 83 حوزه اخذ رای باید در مراحل نهایی شمارش آرا محاسبه نشود.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز پنجشنبه در بیانه ای اعلام کرد: مدارک آشکار و موثقی درباره تقلب در استانهای قندهار، پکتیا و غزنی در دست دارد.

این کمیسیون مستقل دستور بازشماری آرا در صدها شعبه اخذ رای دیگر را در سه استان قندهار، پکتیا و غزنی صادر کرد که این استانها از پایگاههای سیاسی حامد کرزای هستند.

بر اساس این گزارش، با باطل شدن آرای 83 حوزه اخذ رای احتمال می رود که میزان آرای کرزای به پایین تر از 50 درصد سقوط کند.

با شمارش 91 درصد آرا انتخاباتی در افغانستان حامد کرزای حائز 54 درصد آرا شده بود.

در همین حال عبدالله عبدالله رقیب اصلی کرزای به علت وجود شکایات متعدد از بروز تقلب در انتخابات، خواستار توقف شمارش آرا و رسیدگی به موارد جدی تخلفها شده است. "داود علی نجفی" رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان در همین رابطه اعلام کرد در برخی از حوزه های رای گیری ،شمار آرای ماخوذه از میزان واجدین برگه های رای ارسال شده به این حوزه ها بیشتر بوده است.

رئیس کمیسیون انتخابات افغانستان همچنین پیشتر از ابطال آرا 447 حوزه رای گیری در افغانستان به علت بروز تخلف در آنها خبر داده بود.

گردآوری:گروه خبرسیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: fardanews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X