عارف: دولتی را روی کار آوردیم که مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ نگه داریم
رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان گفت: از مردم بابت مشکلات عذر خواهی می‌کنیم، چون دولتی را روی کار آوردیم که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند منویات اصلاحات را پیاده کند؛ البته منطقی هم نیست رو در روی آن بایستیم. مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم

عارف: دولتی را روی کار آوردیم که نمی تواند منویات اصلاحات را پیاده کند

 محمّدرضا عارف، رئیس شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان، امروز (دوشنبه ۱۹ شهریور) در دیدار دبیرکل و برخی اعضای حزب همبستگی دانش آموختگان ایران(هدا) اظهار داشت: بسیاری از مشکلات ما به دلیل نداشتن حزب فراگیر است؛ اگر دوتا حزب فراگیر داشتیم، اصلاً احتیاج به شورای‌عالی اصلاحات یا ائتلاف نبود.

وی افزود: در کل ۴۰ سال گذشته، این جبهه ها به دلیل انتخابات تشکیل می‌شدند و بعد از انتخابات هم کاری انجام نمی‌دادند. اصلاح طلبان، حداقل یک تداومی در کارشان دارند.

 شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان به این دلیل تشکیل شد که در ادامه کار به چند حزب فراگیر برسیم؛ هرچند این موضوع را نباید فراموش کنیم که در چه شرایطی در جامعه حضور پیدا کردیم.

 بعد از حوادث سال ۱۳۸۸، عده ای از سیاسیون در هر دو جناح، به این باور رسیده بودند که اصلاح‌طلبان وارد صحنه نشوند. علی‌رغم این نگاه که در هر دو جریان بود، به طور جدی آمدیم و حضورمان را ادامه دادیم.

نباید بگوییم چرا اتفاقات سال های ۹۲ و ٩٤ اتفاق افتاد؛ اصلاً پروژه ای نگاه نکنیم. در انتخابات ۹۲ و ۹۴ دنبال نتیجه نبودیم بلکه دنبال بازگشت جریان اصلاحات در حاکمیت بودیم و می‌خواستیم این شکافی که بین ما و حاکمیت بود را برطرف کنیم.

رئیس شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان افزود: جریان اصولگرا نمی‌تواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد؛ لذا ما باید بمانیم و تاثیرگذار باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این سؤال که شرط ماندگاری چیست؟ گفت: شرط ماندگاری، یک زمانی داد کشیدن و یک وقتی هم تحمل کردن است؛ در این میان، منافع فردی هم نباید وجود داشته باشد. البته همیشه هم نمی‌شود سکوت کرد؛ همانطوری که همیشه هم نباید داد کشید.

باید تشخیص بدهیم روشمان به چه نحوی باشد که بتوانیم مطالبات مردم را پاسخگو باشیم؛ نباید بگوییم چرا به روحانی رای دادیم؟ خیلی‌ها شیطنت می‌کنند. سال ۹۲ درست تصمیم‌گیری کردیم و درست تر از ۹۲، ۹۶ بود؛ در این میان، عملکرد روحانی بحث مجزایی است. ما وظیفه مان را درست انجام دادیم؛ باید پای این وظیفه بایستیم.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح طلبان ضمن وارد دانستن نقد به این شورا، عملکرد آن را در انتخابات مجلس دهم و انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در سال ٩٦ موفقیت آمیز دانست و افزود: نباید به دلیل ضعف عده معدودی، عملکرد کل منتخبان، زیر سؤال برود زیرا اصلاحات پای فرد نیست؛ اصالت به جریان است نه به فرد.

جامعه بیش از هر زمانی به جریان اصلاحات نیاز دارد؛ هر چند نقد مردم را می‌پذیریم چون مسئولیت داریم. از مردم هم بابت مشکلات عذر خواهی می‌کنیم، چون دولتی را روی کار آوردیم که نمی‌خواهد یا نمی‌تواند منویات اصلاحات را پیاده کند؛ البته منطقی هم نیست رو در روی آن بایستیم. مجبوریم صورت‌مان را با سیلی سرخ کنیم.

باید به مسیری که می‌رویم، اطمینان داشته باشیم. اگر قرار است کاری انجام شود، باید با محوریت دولت باشد؛ دولت هم نباید با کارهای خلق‌الساعه شرایط را بدتر کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com