نمازجمعه این هفته تهران که مقارن با روز قدس است، توسط هاشمی رفسنجانی اقامه نخواهد شد و احتمالاً سید احمد خاتمی امامت جمعه را برعهده دارد.

به گزارش رجا، در حالی که برخی رسانه‌ها از حدود 3 هفته قبل خبر داده بودند که نمازجمعه روز قدس به‌مانند سال‌های گذشته توسط حجت‌الاسلام هاشمی رفسنجانی اقامه می‌شود، خبرنگار ما کسب اطلاع کرد به‌دلیل حواشی نمازجمعه روز 26 تیر تهران و احتمال تکرار آن در نمازجمعه روز قدس، از هاشمی برای اقامه نمازجمعه دعوت نخواهد شد.

این تصمیم در حالی گرفته شده است که از حدود 10 روز پیش، سایت‌های جریان برانداز تبلیغات گسترده‌ای برای حضور در راهپیمایی روز قدس با نمادهای سبز و تبدیل تظاهرات مردمی در حمایت از آرمان فلسطین به تجمع سیاسی جریان شکست‌خورده انتخابات را مطرح کرده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامی در خطبه‌های نمازجمعه روز گذشته تهران با تأکید بر اینکه روز قدس نماد وحدت است، هوشیاری مردم در قبال اقدامات تفرقه‌افکنانه را خواستار شده بودند.

بر این اساس، در حالی که تجربه نمازجمعه 26 تیر هاشمی رفسنجانی و تبدیل شدن حاضران در نماز به دو طیف و اظهار شعارهای تند علیه یکدیگر موجود است، تصمیم قطعی برای عدم دعوت از وی گرفته شده و احتمالاً نمازجمعه این هفته را حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی اقامه خواهد کرد.
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: rajanews.com
  
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
قیمت مسکن تا پایان تابستان گران نمی‌شود قیمت مسکن تا پایان تابستان گران نمی‌شود

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: تا پایان تابستان قیمت خرید و فروش مسکن در کلانشهر تهران افزایش نمی‌یابد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X