امام جمعه موقت سنندج و بهاران اين شهر ساعت 23شنبه‌ در منزل شخصی ‌اش توسط افرادی ناشناس به قتل رسيد.
 

به نقل از عصر ايران ، ماموستا برهان عالی بعد از خواندن نماز تراویح به منزل خود مراجعه كرده تا دوباره برای مراسم شب قدر به مسجد برگردد كه در این فاصله افرادی ناشناس با شلیك چند گلوله وی را از پای در ‌آوردند.

به گفته افرادی كه در مراسم شب قدر مسجد قبای بهاران سنندج حضور داشتند، افرادی ناشناس با مراجعه به درب منزل وی و به بهانه پرسش سئوال شرعی و دینی از منزل خارج و وی را به قتل رسانند.

‌ماموستاعالی یكی از روحانیون برجسته كردستان بود كه در جریان انتخابات برای احمدی‌نژاد كار می‌كرد و مورد قبول و احترام تمامی مردم سنندج بود.

این اتفاق دومین حادثه‌ای است كه بعد از ترور نافرجام قاضی دادگاه انقلاب سنندج در طول چهار روز گذشته در سنندج روی داده است.

فرماندار سنندج این اتفاق را در راستای توطئه دشمنان به منظور ناامن جلوه دادن و نامنی اذهان عمومی دانست و گفت: آنها می‌خواهند كه با طرح چنین توطئه‌هایی ایجاد اختلافات را در منطقه كلید بزنند و از این محل به اهداف شوم خود برسند.

محمدتقی حیدری افزود: این توطئه احتمالا به برخی از گروه‌های سلفی و گروه‌های ملحد ارتباط دارد و چون آنها همواره با شكست روبه‌رو بوده‌اند و در جامعه جایگاهی ندارند، دست به چنین اعمال زشتی می‌زنند.

وی با اظهار تاسف از این حادثه از همه اقشار مختلف جامعه به ویژه روحانیون معزز منطقه خواست تا با اتحاد بیشتر در راستای خنثی كردن هرچه بیشتر توطئه‌های این گروه‌های ملحد تلاش كنند.
 
گردآوری:گره خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:asriran.com
 
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X