طعنه اوباما به ترامپ در پیام تسلیت مرگ بوش
اوباما در حساب توئیتر شخصی خود ضمن ابراز همدردی با خانواده بوش به انتقاد ترامپ پرداخت

اوباما طعنه اوباما به ترامپ در پیام تسلیت مرگ بوش 

اوباما در حساب توئیتر شخصی خود ضمن ابراز همدردی با خانواده بوش و تمجید از عملکرد بوش پدر نوشت: وی ( جورج هربرت واکر بوش)در طول مدت زندگی خود کارهای خوب بسیاری انجام داد (از آن جمله) رونق و وسعت بخشیدن به وعده آمریکا به مهاجران جدید و افراد ناتوان جهت داشتن زندگی بهتر.

اوباما در حالی در میان جملات تمجید از بوش پدر به موضوع مهاجران پرداخته است که دونالد ترامپ از بدو ورود به کاخ سفید و با امضای احکام مختلف مانع از مهاجرت اتباع کشورهای دیگر به خاک آمریکا شده که برخی از آنها با واکنش قضات عالی فدرال مواجه شده و معلق گردیده اند.

ترامپ همچنین با ممانعت از ورود مهاجران از آمریکای لاتین به این کشور که در مرز مکزیک تجمع کرده اند، خواستار اعزام نیروهای نظامی بیشتر به مرزهای جنوبی آمریکا شده است.

اوباما پیش از این بارها از سیاست های مهاجرتی ترامپ انتقاد کرده و خواستار بهبود وضعیت معیشتی اقشار ناتوان آمریکا شده بود.

در همین حال روسای جمهور کنونی وپیشین دیگر آمریکا نیز به سبب درگذشت جورج بوش پدر، هریک بطور جداگانه پیام های تسلیت صادر کردند.

دونالد ترامپ با قراردادن تصویری از بیانیه خود و همسرش در باره مرگ بوش پدر درتوئیتر نوشت : با هدایت بوش پدر بود که جهان توانست شاهد پایان صلح آمیز جنگ سرد باشد و(آمریکایی ها) به میراث به جای مانده از وی احترام می گذارند.

از دیگر روسای جمهور پیشین آمریکا که در ارتباط با مرگ بوش پدر بیانیه صادر کرده است،بیل کلینتون رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود که با تاخیر سرانجام در صفحه توئیتر خود اعلام کرد، وی و همسرش سوگوار فوت جورج بوش می باشند.

میخائیل گورباچف رهبر سابق اتحاد جماهیرشوروی نیز با تسلیت مرگ جورج بوش پدر گفته است که خاطرات زیادی از بوش پدر به یاد داشته و فرصت همکاری با یکدیگر درسال هایی که تغییرات قابل توجهی در آن رخ داده است، داشته اند و نتیجه آن پایان یافتن جنگ سرد و مسابقه تسلیحات هسته ای بود.

سی ان ان افزود: کاخ سفید در ارتباط با مرگ بوش پدر پرچم را نیمه افراشته کرد.

این رسانه تصویری آمریکایی ادامه داد:قرار است جسد بوش پدر پیش از مراسم تشییع درتگزاس، برای ادای احترام در واشنگتن قرار گیرد.

«جورج هربرت واکر بوش»جمهوریخواه جمعه شب به وقت محلی در هوستون تگزاس درگذشت. 

باربارا، همسر بوش نیز در اوائل بهار امسال در سن 92 سالگی درگذشت.

جورج هربرت واکر بوش زادهٔ 12 ژوئن 1924چهل و یکمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا از حزب جمهوری‌خواه بین سال‌های 1989 و 1993 بود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: 
jamnews.com