مسائلی مانند اختلافات درباره انتخابات رياست جمهوری نمی‌تواند محوريت تحركات عليه رئيس‌جمهور باشد و بايد از طرح اين مباحث خودداری كرد.
 
نائب‌رئیس‌ كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه احمدی‌نژاد در سفرش به نیویورك باز هم خبرساز می‌شود، اظهار داشت: مسائلی مانند اختلافات درباره انتخابات ریاست جمهوری نمی‌تواند محوریت تحركات علیه رئیس‌جمهور باشد و باید از طرح این مباحث خودداری كرد.
حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا در گفت‌و‌گو با ایلنا،‌ افزود: اخیرا نتایج یك نظرسنجی كه توسط یك موسسه آمریكایی انجام شده،‌ منتشر شده است كه نكات مثبتی درباره كشور و انتخابات در آن به چشم می‌خورد و چنین شواهدی بیانگر آن است كه برخی بحث‌ها مانند مسائل انتخاباتی تمام‌شده هستند.
وی تاكید كرد: البته طبیعی است كه گروه‌های مخالف و معاند نظام در فكر حاشیه‌سازی برای سفر احمدی‌نژاد باشند ولی مطمئن هستم كه رئیس‌جمهور از فرصت‌های موجود در این سفر مانند گذشته بهره خوبی خواهند برد.
سبحانی‌نیا ادامه داد: با این وجود باید دقت داشت كه در این سفر و بخصوص نطق آقای احمدی‌نژاد،‌ با توجه به ضیق وقت،‌ نگاه كارشناسی دقیق‌تری حاكم باشد و اولویت‌ به مسائل كلان، جامع و كاربردی داده شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: مسائل هسته‌ای،‌ بحث ساختار شورای امنیت، بحران جهانی اقتصاد و مسائل خاورمیانه از جمله محورهایی هستند كه باید نگاه ایران و نظام به این مسائل تشریح شوند.
وی با اشاره به وجود فرصت‌های رسانه‌ای و دیپلماتیك در حاشیه این سفر،‌ افزود: در این رویدادها باید هماهنگی‌های بیشتری با كشورهایی مخالف نظام سلطه برای هماهنگی وسیع‌تر و بیشتر صورت گیرد و مواضع نظام به طور دقیق تبیین و ارائه شوند.
نائب‌رئیس‌ كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال كه آیا از جانب دولت،‌ قبل از سفر رایزنی و یا مشورتی با اعضای این كمیسیون صورت گرفته است، گفت: جلسه خاصی نداشتیم و از اعضای كمیسیون هم كسی هیئت دیپلماتیك ایران را همراهی نمی‌كند.
 
گردآوری:گروه خبر سيمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ilna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان ماجرای قتل دو زن جوان در آبادان

فرمانده انتظامی آبادان با تائید قتل ۲ زن جوان در روستای تنگه یک این شهرستان گفت: قاتل توسط عوامل نیروی انتظامی دستگیر شد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X