در بیانیه ششمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری دوره چهارم تاكید شد:آیت‌الله خامنه‌ای را تنها گزینه‌ای می‌دانیم كه لباس رهبری امت بر قامتش زیبنده است.
 

به گزارش ایلنا، از دولت محترم انتظار می‌رود استفاده از نظرات نخبگان دلسوز، تعامل با دیگر قوا، عدالت‌گستری، مستضعف‌نوازی، گسترش فرهنگ قانون‌مداری، توجه بیش از پیش به نسل جوان و پرورش استعدادها و رفع مشكلات آنان، تلاش مضاعف كند.

متن این بیانیه بدین شرح است:

ماه مبارك رمضان، این ماه بزرگ خدا و عید اولیاءش سپری شد به امید آن‌كه از بركات فراوان این ماه بهره‌مند شده ره‌ توشه‌ای برای همه عمر خویش برگرفته و توان مقاومت در برابر هجوم نفس اماره را پیدا كرده باشیم.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران كه اینك وارد چهارمین دهه از عمر خویش شده است، در راستای تحقق بخشیدن به آرمان بلند انبیاء، اولیا و صالحان شكل گرفته و ثمره جانفشانی‌های همه شهیدان است. تقویت و تحكیم این نظام مقدس یك فریضه بی‌تردید است.

مجلس خبرگان رهبری ضمن تشكر از حضور شكوهمند و افتخارآفرین امت اسلامی در راه‌پیمایی روز جهانی قدس و حمایت همه‌جانبه از ملت مظلوم و ستم‌دیده فلسطین و غزه و آرزوی پیروزی برای ملت رنج‌دیده و تحت ستم از جایگاه شرعی و قانونی خود، به عنوان امین و منتخب مردم،‌ در مسئله مهم و سرنوشت‌ساز رهبری، لازم می‌داند مطالبی را به استحضار ملت شریف ایران برساند:

1ـ انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری فصل جدیدی در تاریخ انقلاب اسلامی گشود و اثبات كرد نظام جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم دشمنی‌های مداوم استكبار جهانی، به فضل الهی بیش از همیشه از پشتوانه حمایت عظیم مردمی برخوردار است. شركت هشتاد و پنج درصدی ملت شریف ایران در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری، یكی از نمونه‌های برجسته پشتیبانی مردم از نظام و قدرشناسی آنان از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. در همین جا بر خود لازم می‌دانیم ضمن تبریك این پیروزی عظیم به ملت سرافراز و آگاه ایران از مردم و همه دست‌اندركاران این حماسه عظیم ملی، از جمله نهادهای قانونی اجرایی و نظارتی صمیمانه تشكر كنیم و همگان را به همدلی و صمیمیت در راستای پیشرفت و اقتدار نظام اسلامی دعوت كنیم.

2ـ استكبار جهانی كه در طول‌ سال‌های پس از انقلاب ناكامی‌های متعددی را در جبهه‌های مختلف فرهنگی،‌سیاسی، اقتصادی و نظامی را تجربه كرده بود،‌ اینك پس از این حماسه بی‌نظیر وارد صحنه شد و در سلسله اقدامات خود برای استحاله انقلاب و سرنگونی آن، به ایجاد فتنه و اغتشاشات اخیر متوسل شد و برای دستیابی به این هدف، با برنامه‌ریزی وسیع تلاش كرد تا با تكیه بر ابزار رسانه‌ای گسترده و امكانات سیاسی خود در داخل و خارج و استفاده از برخی غفلت‌ها و سوء‌رفتارهای سیاسی بعضی عناصر داخلی به گمان خود از ملت ایران انتقام گرفته و كام ملت ایران را در این پیروزی بزرگ تلخ و عظمت آن را در چشم جهانیان كوچك كند، اما امت ولایی ما با همراهی رهبری و با هوشیاری اعجاب‌برانگیز خود این نقشه شوم را به شكستی تلخ برای دشمن مبدل كرد.

3ـ ولایت‌فقیه، ركن ركین نظام اسلامی، محور وحدت و مشروعیت بخش همه اركان و قوانین آن است كه همواره حافظ اسلامیت و سلامت جمهوری اسلامی بوده و كشتی انقلاب را در برابر امواج طوفانی و پرتلاطم حوادث و دشمنی‌ها، به خوبی سكان‌داری كرده است، در عرصه انتخابات نیز كارآمدی خود را بیش از پیش به نمایش گذاشت.

ما ضمن بیعت مجدد با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله‌خامنه‌ای ـ‌ مد ظله‌العالی ـ بار دیگر پشتیبانی قاطع خود را از معظم‌له ـ كه ادامه‌دهنده راه بنیان‌گذار انقلاب مقدس اسلامی حضرت امام خمینی ـ رضوان‌الله تعالی علیه است ـ اعلام می‌داریم و همچنان معظم‌له را تنها گزینه‌ای می‌دانیم كه لباس رهبری امت بر قامتش زیبنده است.

بدون‌شك تدابیر حكیمانه مقام معظم رهبری در خاموش كردن آتش فتنه و حوادث پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری و مقاومت معظم‌له در برابر تشكیك بی‌اساس نسبت به صحت و سلامت انتخابات، ستودنی است و دلیلی قاطع بر هوشمندی و تدبیر ایشان می‌باشد. در این راستا هدایت‌های هوشمندانه، راهگشا، تاریخی و سرنوشت‌ساز معظم‌له در خطبه‌های 29 خرداد و 21 ماه مبارك رمضان تاثیری شگرف در افشای لایه‌های پنهان و آشكار توطئه داشت و روشن‌تر از همیشه، نقش بی‌بدیل ولایت‌فقیه را در سكان‌داری كشتی انقلاب اسلامی، به نمایش گذاشت.

4ـ مجلس خبرگان رهبری انتخاب مجدد جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد به ریاست جمهوری و تشكیل دولت دهم را به ایشان تبریك می‌گوید و ضمن آرزوی توفیق روز‌افزون برای دولت دهم، انتظار دارد كه دولت محترم برای اجرایی كردن رهنمودهای مقام معظم رهبری در تمامی زمینه‌ها به ویژه رهنمودهای ده‌گانه اخیر معظم‌له به خصوص عنایت به نقدهای دلسوزانه مراجع عظام تقلید ـ‌دامت بركاتهم ـ تلاش مضاعف كند. از دولت محترم انتظار می‌رود در راستای سالم‌سازی فضای فرهنگی جامعه به ویژه مسئله حجاب، استفاده از نظرات نخبگان دلسوز، تعامل با دیگر قوا، عدالت‌گستری، فسادستیزی، مستضعف‌نوازی، گسترش فرهنگ قانون‌مداری، توجه بیش از پیش به نسل جوان و پرورش استعدادها و رفع مشكلات آنان، تلاش مضاعف كند.

5ـ ما ضمن تشكر ازتلاش ده ساله آیت‌الله شاهرودی دامت بركاته در جایگاه ریاست قوه قضائیه، انتصاب حضرت آیت‌الله لاریجانی، زید توفیقه، را به ریاست این قوه، تبریك می‌گوییم و آرزومندیم ایشان در ارتقای قوه قضائیه به جایگاه مناسب و هم شان نظام جمهوری اسلامی در برپایی عدالت و مبارزه با مفاسد درسطوح مختلف، به ویژه مفاسد اقتصادی، صیانت از امنیت عمومی در ابعاد گوناگون، رسیدگی به پرونده حوادث اخیر با قاطعیت برخورد كنند.

6ـ هفته دفاع مقدس، یادآور ایثارگری‌ها و رشادت‌های شهیدان عزیز و ایثارگران فداكار و رزمندگان مقاوم هشت سال دفاع مقدس را؛ گرامی داشته همگان را به بهره‌گیری از پیام‌های ارزشمند دفاع مقدس نظیر: پاسداشت فرهنگ جهاد و شهادت و دفاع از نظام اسلامی، ولایتمداری و ... دعوت می‌كنیم.

7ـ در آستانه سال تحصیلی جدید، ضمن تبریك این بهار دانش و پژوهش به تمامی پژوهشگران، اساتید، مدیران محترم مدارس، دانشگاه‌ها وحوزه‌های علمیه؛ این عزیزان را به نهضت بزرگ نرم‌افزاری دعوت كرده امیدواریم گام‌های بلندی جهت رشد و ارتقای علمی كشور كه پشتوانه بزرگی در راستای عزت و سربلندی ایران اسلامی است؛ بردارند از این عزیزان فرهیخته انتظار می‌رود كه با هوشیاری، مراقب توطئه كسانی كه می‌خواهند با ایجاد فضای متشنج و ناآرام، مانع آموزش و پژوهش گردند، باشند.

8ـ پایداری و اقتدار نظام اسلامی مرهون سه دهه تلاش خستگی‌ناپذیر ملت شریف مسلمان، انقلابی و شهیدپرور ایران اسلامی در همه سطوح به ویژه نخبگان است. حوادث اخیر نشان داد كه انقلاب اسلامی در این مقطع بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایفای نقش آگاهانه و دشمن‌شناسانه خواص جامعه است. این موضوع باید مورد توجه بیش از هر زمان دیگری نیازمند ایفای نقش آگاهانه و دشمن‌شناسانه خواص جامعه است. این موضوع باید مورد توجه بیش از پیش نخبگان قرار گیرد تا در زیر لوای اسلام و ولایت به نقش تاریخی خود بپردازند.

9ـ شهادت مظلومانه عالم مجاهد، جناب آقای ماموستا محمد شیخ‌الاسلامی نماینده مردم استان كردستان در این مجلس و دیگر شهدای اخیر كردستان را به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم شریف و روحانیت مغزز كردستان تسلیت می‌گوییم و از مسئولین امر مصرانه خواستاریم تا با عاملان حركت‌های تروریستی اخیر برخورد قاطع نموده و ایجاد امنیت لازم در این منطقه، زمینه این فتنه‌سازی و تفرقه‌افكنی را از میان بردارند. در پایان از خداوند منان برای روح بلند و ملكوتی امام راحل عظیم‌الشان و شهدای عزیز، علو درجات را خواستاریم.
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع:ilna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
احتمالا ترامپ امروز اینستکس را تحریم می‌کند احتمالا ترامپ امروز اینستکس را تحریم می‌کند

یک نشریه آمریکایی به نقل از منابع مطلع مدعی شد که احتمال دارد کانال ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) امروز از سوی واشنگتن تحریم شود

 
X