رئیس سازمان بازرسی كل كشور گفت:پرونده برخی از مسئولان دادسرا در ماجرای كهریزك در حال بررسی است.
 
به گزارش فردا، حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه بازدید از بیمارستان روانپزشكی نیایش مختص جانبازان اعصاب و روان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینكه آیا سازمان بازرسی در قضیه كهریزك وارد شده است گفت: گزارشی تهیه شده كه منجر به تعطیلی آن بازداشتگاه شد در حال حاضر متهمان آن تحت تعقیب هستند و كاری كه اكنون در حال پیگیری است دیگر نیازی به بازرسی نمی‌ماند.

وی در پاسخ به پرسشی، مبنی بر اینكه در دوره آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی هیات سه نفره قضایی تشكیل شد كه بنا به گفته برخی مقامات گزارش آنها به مقام معظم رهبری موجب تعطیلی بازداشتگاه كهریزك شد گفت: در گزارش مربوط به اشكالات این باشگاه اشاره كردیم البته شورای عالی امنیت ملی نیز هیاتی را به آنجا فرستاد و آنها نیز به این مطالب اشاره كردند كه در مجموع، گزارشات سبب تعطیلی آن بازداشتگاه شد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینكه آیا در مورد بازداشتگاه كهریزك مقام قضایی مقصر شناخته شده است گفت:نسبت به برخی مقامات قضایی كه نظارت‌های لازم را اعمال نكرده بودند شكایت‌هایی مطرح شده است و در همین راستا نیز گزارشاتی به دادسرای انتظامی قضات رسیده و در آنجا این مسائل بررسی می‌شود.

پورمحمدی در پاسخ به پرسش دیگر ایلنا مبنی بر اینكه آیا این مقامات قضایی از مقامات رده بالا بوده‌اند اظهار داشت: این افراد از مسوولان دادسرا كه متهمان را به آن بازداشتگاه فرستاده بودند یا مقام قضایی كه باید به بازداشتگاه‌ها نظارت كنند شكایتی علیه آنها به دادسرای انتظامی قضات شده است.

پورمحمدی در پاسخ به این پرسش كه آیا شما در سازمان بازرسی خواهید ماند گفت: ظاهرا بنا بر ماندن است و هیچ مشكلی ندارم.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در پاسخ به این پرسش كه دولت نهم مشكلاتی را در مورد دوشغله‌ها داشته است آیا با دولت دهم نیز رایزنی شده كه دیگر این مشكلات پیش نیاید كه گفت: قانون باید اجرا شود برخی این مساله را قبول نداشته و تردید می‌كردند و می‌گفتند این مساله مشكل قانونی ندارد و ما توانستیم در یك دوره شش- هفت ماهه كه وقتمان گرفته شد این موضوع را برایشان توجیه كنیم تا بپذیرند و اكنون نیز این مساله را مورد پیگیری قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه در گزارش استان‌ها نیز استعفاهای پی‌درپی به ما اعلام می‌شود و روزانه از ما سوال می‌كنند كه آیا می‌توانند شغل‌های دیگری هم داشته باشند.

پورمحمدی با بیان اینكه برخی از دوستان در ورزش با ما كلنجار رفته و مقاومت از خود نشان دادند و بعد متوجه شدند كه راه دیگری ندارند گفت: ما به رئیس جدید تربیت‌بدنی نیز اعلام كردیم كه نیازی نیست بر كاری كه طبق قانون نیست اصرار كنید. ان‌شاءالله فدراسیون‌ها و كمیته ملی المپیك انتخابات خود را طبق ضوابط قانونی اجرا می‌كنند.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در پاسخ به این پرسش كه غیر از بحث ورزش احكام جدیدی در مورد دوشغله‌ها مانند مشایی صادر شده است آیا سازمان این موضوع را بررسی خواهد كرد؟ گفت: ظاهرا ریاست نهاد تا آنجایی كه بررسی كردیم شغل دوم محسوب نمی‌شود در دوره‌های گذشته نیز همینطور بوده كه تصدی امور مدیریتی حوزه ریاست‌جمهوری و نهاد به یكی از مدیران ارشد مانند معاون اول یا معاون اجرایی محول می‌شد و این شغل خاصی در تعاریف به حساب نیامده است البته این مورد قابل بررسی مجدد برای ما است تا اگر شبهه‌ای وجود دارد تذكر دهیم.

وی افزود: ما اكنون موردهای متعددی در كشور داریم كه یا خودشان اعلام می‌كنند یا دیگران به آنها می‌گویند كه دارای شغل دوم هستید و آنها در حال استعلام از ما هستند مهم این است كه این فرهنگ در كشور جا بیفتد كه دو شغله خلاف قانون است.

پورمحمدی در پاسخ به این پرسش كه آیا سازمان بازرسی در مورد سقوط هواپیماها وارد شده است گفت: بله گزارشی كه تهیه شده هنوز به صورت كامل جمع‌بندی نشده است زیرا ما قضاوت نهایی را نمی‌توانیم بكنیم ما یكسری از علائمی كه نشان‌دهنده تخلف باشد را پیگیری می‌كنیم و بیشتر تخلفات مد نظر ماست.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا به تخلفی رسیده‌اید اظهار داشت: به این صورت كه در این مورد خاص دست بگذاریم نبوده است اما در برخی از شركت‌های هواپیمایی بی‌توجهی و كم‌توجهی دیده‌ایم كه تذكرات لازم را داده‌ایم.

خبرنگاری به وی گفت ”پس از انتشار خبر خرید هواپیمای بوئینگ از سوی دولت آمریكا وزیر راه در حاشیه هیات دولت اعلام كرد كه این خبر حاشیه‌سازی خبرنگاران است و دیگر هیچ كشوری از بوئینگ استفاده نمی‌كند اما فردای آن یكی از مقامات سازمان هواپیمایی كشور اعلام كرد كه ایران تعدادی بوئینگ خریداری كرده است آیا سازمان بازرسی این موضوع را بررسی خواهد كرد؟“ كه پورمحمدی گفت: نظارت و بازرسی كشور تماما بر عهده سازمان بازرسی نیست معتقدم كه رسانه هم می‌تواند نظارت كند این حرف‌هایی كه به صورت علنی مطرح می‌شود خبرنگار باید از طرف بپرسد كه این مطالب را بر چه اساسی مطرح كرده است و چون مدعی وجود دارد خبرنگار باید از همان شخص بپرسد.

رئیس سازمان بازرسی كل كشور در پاسخ به این پرسش كه قبل از انتخابات سازمان گزارشی را در مورد تخلفات روزنامه‌ها و نهادهای دولتی كه له یا علیه برخی كاندیداها مطالبی را مطرح كرده بودند تهیه كرده بود، نتیجه گزارشات به كجا رسید گفت: اگر تخلفی در حوزه انتخاباتی رخ داده باشد آن را به دستگاه قضایی ارائه می‌دهیم برخی از تخلفات ظاهری و آشكار بوده مانند تخلفی كه از سوی رسانه یا روزنامه‌ها صورت گرفته كه آن به محاكم ارسال شده است برخی نیز پنهانی بوده و یا از امكانات دولتی سوءاستفاده شده است كه گزارش آن ارسال شده و ما در حال پیگیری آن هستیم و اگر به مجرمیت برسیم قطعا به محاكم ارسال خواهیم كرد.

پورمحمدی در پایان در پاسخ به این پرسش كه آیا سازمان بازرسی موضوع برنج وارداتی را بررسی خواهد كرد اظهار داشت: بنا به این كار نداریم بنده معتقدم كه مجموع دستگاه‌های نظارتی باید وظایف خود را به خوبی انجام دهد اكنون بر عهده سازمان استانداردسازی و اداره نظارت به بهداشت و درمان و سایر بخش‌ها كه وظایف خود را خوب انجام دهد ما به دنبال این هستیم كه مجاری نظارتی كشور را فعال كنیم و قرار نیست كه خودمان در هر موضوع دخالت كنیم چراكه این نظارت آزاردهنده است و سایر دستگاه‌های نظارتی باید وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

 
 
گردآوری:گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news 
منبع: fardafardanews.com
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X