اصول گرایان حامی دولت در واکنشی شدید به پیشنهاد اخیر محسن رضایی مبنی بر تشکیل «کمیسیون ملی انتخابات»، فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را مهره دشمنان خواندند.

 

به گزارش هم صدا، اصول گرایان حامی دولت در واکنشی شدید به پیشنهاد اخیر محسن رضایی مبنی بر تشکیل «کمیسیون ملی انتخابات»، فرمانده اسبق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام را مهره دشمنان خواندند.

محسن رضایی نامزد انتخابات اخیر ریاست جمهوری اخیرا در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد مسجد سلیمان، پیشنهاد کرده کمیسیون ملی انتخابات تشکیل شود تا دولت از مداخله در امور انتخابات منع شود.

رضایی که تشکیل این کمیسیون را باعث جلب اعتماد بیشتر مردم خوانده بود، گفت که به دنبال اصلاح قانون انتخابات است و اگر در ساماندهی این طرح موفق شویم بسیار از مشکلات انتخابات حل خواهد شد. این پیشنهاد دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام هر چند نسبت به سایر پیشنهادهایی که برای برون رفت از وضعیت فعلی طرح شده است، بنیادی تر و نگاهی ساختاری و حقوقی دارد، اما با همان واکنش قبلی حامیان دولت مواجه شد.

طیف حامیان دولت معتقدند که اساسا مشکل خاصی در کشور وجود ندارد که نیازی به طرح ها یا پیشنهادهایی برای برقراری آشتی ملی یا میانجی گری باشد. در همین راستا و البته در واکنشی بسیار شدیدتر، دو فعال سیاسی محسن رضایی را به خاطر طرح تشکیل«کمیسیون ملی انتخابات» نه تنها از جرگه اصول گرایان که اساسا وی را از جرگه عناصر نظام خارج کردند و او را مهره دشمنان خواندند. خبرگزاری ایرنا در ادامه خط خبری خود که هر مسئول مخالف یا منتقد دولت را مورد هجمه قرار می دهد، به نظر می رسد محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت را به عنوان گزینه جدید خود انتخاب کرده است.

ایرنا دو گفتگو با دبیر کل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی و دبیر سیاسی هفته نامه پرتو سخن منشر کرده که هر دو نفر تاکید کرده اند« محسن رضایی مهره دشمنان شده است.» حبیب الله بوربور دبیرکل جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: محسن رضایی با طرح تشکیل کمیسیون ملی انتخابات به عنوان مهره دشمنان و بیگانگان تبدیل شده است.

بوربور با اشاره به اینکه هر گونه شبهه ای در انتخابات به دشمنان کمک می کند، گفت: از آقای محسن رضایی بعید است با این سابقه ای که در انقلاب اسلامی دارد اینگونه مسائل را مطرح کند. وی با اشاره به اینکه محسن رضایی می خواهد برای شکستش در انتخابات توجیهی داشته باشد، گفت: هر نوع شبهه در انتخابات به دشمنان کمک می کند.

بوربور افزود: محسن رضایی با رای محدودی که درانتخابات داشت نتوانست میان مردم مقبولیتی کسب کند و فکر می کند امروز اینگونه می تواند محبوبیت دولت را از بین ببرد و دولت را تخریب کند. وی تاکید کرد:محسن رضایی با طرح تشکیل کمیسیون ملی انتخابات به عنوان مهره دشمنان و بیگانگان تبدیل شده است ولی او خود به عنوان فردی که به مسائل سیاسی آگاه است باید بداند تایید شورای نگهبان یعنی تایید انتخابات و دیگر نباید مسائلی مانند تقلب در انتخابات مطرح شود. وی تاکید کرد: دشمن از طریق مهره هایی همانند محسن رضایی می خواهد تنور نفاق را در کشور داغ نگه داردو نگذارد شرایط در کشور آرام شود.

قاسم روانبخش دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن و عضو هیات علمی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)قم هم گفت: محسن رضایی با طرح تشکیل کمیسیون ملی انتخابات آرا مردم را زیر سوال برد. روانبخش با اشاره به اینکه محسن رضایی که ادعای ولایت مداری و قانون گرایی می کند نباید اینگونه مسائل را مطرح کند، گفت: امروز محسن رضایی با طرح این سوالات به عنوان مهره بیگانگان تبدیل شده است.

وی تاکیدکرد: کسی که به ولایت فقیه ملتزم است و خود را سرباز ولایت می داند نباید اینگونه صحبت ها را که دشمنان را دلشاد می کند، مطرح کند. وی اظهار داشت: نخبگان و خواص نباید تکمیل کننده پازل دشمنان باشند، محسن رضایی باید بداند که نباید مهره رسانه های بیگانگان باشد. روانبخش تاکید کرد: ما شاهد هستیم که رسانه های بیگانه، تلویزیون و رادیوهایشان بحث تقلب و آشوب در انتخابات را القا می کنند،محسن رضایی باید بداند دولت نماینده مردم است
 
خبر مرتبط
پیشنهاد محسن رضایی برای برگزاری انتخابات
 
گردآوری:گروه خبرسیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: hamseda.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
احتمالا ترامپ امروز اینستکس را تحریم می‌کند احتمالا ترامپ امروز اینستکس را تحریم می‌کند

یک نشریه آمریکایی به نقل از منابع مطلع مدعی شد که احتمال دارد کانال ویژه مالی اروپا با ایران (اینستکس) امروز از سوی واشنگتن تحریم شود

 
X