آذری‌ جهرمی: از مبارزه با دزدی دست نمی‌ کشم
وزیر ارتباطات درباره اسناد منتشر شده در خصوص ۲۰۰ لپ‌تاپ اهدایی گفت: حتی اگر فردا اخباری منتشر کنند که جهرمی قاتل بروسلی است، من باز هم با این دزدی از جیب مردم مبارزه خواهم کرد. این چیزها نمی‌تواند من را از هدفم دور کند

صحبت های وزیر ارتباطات در مورد 200 لپ تاپ اهدایی

آذری جهرمی وزیر ارتباطات چهارشنبه شب در لایو اینستاگرامی خود با صراحت درباره اسناد و اخباری که این امروز درباره اهدای ۲۰۰ لپ‌تاپ و اسنادی که در این خصوص منتشر شده است گفت: تصمیم جدی داریم که خدمات ارزش افزوده را پایان دهیم، در این بین ممکن است مشکلاتی هم ایجاد شود، اخباری هم منتشر شود، ما به مبارزه ادامه خواهیم داد. ممکن است فردا بگویند جهرمی قاتل بروسلی است، تا شاید ما عقب نشینی کنیم، اما اصلا چنین نیست.

محمد جواد آذری جهرمی درباره اسنادی که منتشر شده است، با اشاره به این که پیش فاکتور سند قانونی به حساب نمی‌آید گفت: ماجرا از این قرار بوده که مدیر مربوطه در نهاد ریاست جمهوری نامه‌ای به شرکت همراه اول می‌زند و از آن‌ها درخواست می کند با توجه به نوسازی خدمات رایانه‌ای نهاد ریاست جمهوری، همراه اول اسپانسر شود و تعدادی لپ‌تاپ در اختیارشان قرار دهد.

وی اشاره کرد: مدیر همراه اول در جواب نامه وصولی، می‌گوید آمادگی انجام این کار را دارد اما مناسب است که شما تاییدی را از وزیر ارتباطات بگیرید که این ارتباط همراه اول با نهاد ریاست جمهوری باعث ناراحتی وزیر نشود.

او تصریح کرد: آن زمان من خارج از کشور بودم و مکاتبه‌ای با دفتر من انجام شده است، مدیر دفتر ما هم نامه را برای اقدام لازم به همراه اول فرستاده است. بنابر چارچوب‌های اداری، نامه اقدام لازم، به این معنا است که خودتان عمل کنید، منظور این نبوده که وزارت ارتباطات دستور یا درخواست برای انجام این کار داده باشد.

او در پایان افزود: ما می‌فهمیم منظور این صحبت‌ها چیست و منشا این جریانات کجاست، اما از دنبال کردن دزدی که از جیب مردم اتفاق می‌افتد، دست نمی‌کشیم و این بحثها را با جدیت دنبال خواهیم کرد. البته خواسته‌ام بررسی‌های بیشتری در خصوص لپ‌تاپ‌ها انجام شود که حتما به اطلاع شما خواهم رساند.تاکید می کنم ما هدیه‌ای باری کسی تامین نکردیم و تنها اتفاق هماهنگی بین دو دستگاه بوده است.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : irna.ir