حمایت کاخ سفید از ناآرامی ها در ایران
سخنگوی کاخ سفید بار دیگر مواضع دولت جو بایدن درباره ناآرامی های اخیر در ایران را تکرار و در تداوم دخالت در امور داخلی تهران، همچون دولت دموکرات باراک اوباما، از این ناآرامی‌ها حمایت می‌کند

آیا دولت بایدن اشتباه دولت اوباما را تکرار می‌کند؟

کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران گفت که دولت بایدن چندین بار حمایت خود را اعلام کرده است و به حمایتش ادامه خواهد داد.

این مقام کاخ سفید با بیان این ادعا که واشنگتن در تلاش برای دسترسی آزادانه ایرانیان به اینترنت است، تاکید کرد که دولت بایدن تحریم هایی را در به بهانه این ناآرامی ها و علیه عاملان این خشونت ها اعلام خواهد کرد.

«ویلیام برنز» ربیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه با شبکه خبری سی بی اس نیوز درباره حوادث و ناآرامی های  اخیر در ایران مدعی شده است که ناآرامی ها محدود به مساله خاصی نیست .

وی ادعا کرده است معترضان افراد بسیار شجاعی هستند که حاضرند خطر تظاهرات را بپذیرند، چرا که از فروپاشی اقتصادی، فساد و  محدودیت‌های اجتماعی که به ویژه زنان ایرانی با آن روبرو هستند و نیز سرکوب سیاسی خسته شده‌اند.

رئیس سازمان سیا همچنین اعلام کرده است واشنگتن از جریان آزاد اطلاعات حمایت خواهد کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز عصر دوشنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این هفته تحریم‌های جدیدی را در پی ناآرامی ها در ایران اعمال می‌ کند.

وی همچنین مدعی شد ایالات متحده دسترسی ایرانیان به اینترنت را آسان‌تر می‌کند و دسترسی بیشتر به پلتفرم ها و سرویس‌های امن و خارجی تسهیل می‌شود.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir