مدیرعامل مصلی تهران دلایل برگزار نشدن نماز عیدفطر در مصلی تهران را اعلام کرد.

 

مدیرعامل مصلی تهران، تاخیر یك و نیم ماهه در ادامه اجرای عملیات عمرانی مصلی در نتیجه آماده‌سازی امنیتی برای نماز عید فطر و همچنین خسارت‌های مالی روزانه ناشی از این تعطیلی را دلیل اصلی برگزار نشدن نماز عید فطر امسال در این مكان اعلام كرد.

'اصغر نادری' روز سه‌شنبه در یك نشست خبری به فعالیت بیش از یك هزار و 400 نفر در پروژ‌ه‌های عمرانی مصلی تهران اشاره كرد و گفت: با توجه به تجهیزات و كارگاه‌های دایر شده در مصلی و انجام فعالیت‌‌های عمرانی، جابجایی این تجهیزات و انتقال وسایل كارگاه‌ها برای آماده‌سازی مصلی جهت برپایی نماز عید فطر، تاخیر حدود 50 روزه در كار عمرانی ایجاد می‌كرد.

وی افزود: با توجه به قراردادهای منعقده با پیمانكارانی كه اكنون در حال اجرای فعالیت ‌های عمرانی در مصلی هستند در صورت توقف كار باید روزانه 50 میلیون تومان خسارت به پیمانكاران پرداخت شود كه در نتیجه زیان اقتصادی زیادی را به دنبال دارد.

** اتمام عملیات عمرانی مصلی در سال 93
مدیرعامل مصلی میزان اعتبارات هزینه شده برای اجرای پروژه‌های عمرانی مصلی را تاكنون بیش از 100 میلیارد تومان ذكر كرد و گفت: در صورت تامین شدن اعتبارت مورد نیاز این پروژه در پایان سال 93 بطور كامل آماده خواهد شد.
نادری با اشاره به سخنان رئیس جمهوری كه تاكید زیادی بر اتمام هرچه سریعتر پروژه‌های عمرانی مصلی دارد، اظهار امیدواری كرد كه با تامین اعتبارات مورد نیاز، تا پنج سال آینده مجموعه مصلا آماده بهره‌برداری شود.

** اعتبار 500 میلیارد تومانی برای تكمیل ساخت مصلی
وی اعتبار مورد نیاز برای تكمیل هسته مركزی مصلی را بیش از 250 میلیارد تومان ذكر كرد و گفت: با توجه به اعتبارات مورد نیاز برای سایر بخش‌های مصلی، در مجموع اتمام فعالیت‌ های عمرانی و تكمیل این مجموعه به 500 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
به گفته مدیرعامل مصلی با توجه به اینكه سازمان مسكن و شهرسازی تهران اعتبارات مورد نیاز این مجموعه را پرداخت می‌كند، از سال 1385 تاكنون فقط 40 میلیارد تومان از مجموع 150 میلیارد تومان اعتبار تخصیصی پرداخت شده كه این مساله در كند شدن تكمیل پروژه‌های عمرانی این مجموعه بسیار موثر است.
نادری در عین حال به برخی از تعهدات و قول و قرارهای شهرداری برای تسهیل در انجام فعالیت‌های مصلی اشاره كرد و گفت: تاكنون شهرداری در اجرای این تعهدات و قول‌هایی كه داده، عمل نكرده و در برخی از مسایل نیز تاخیر زیادی داشته است.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fardanews.com
  

 

 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X