این قاضی آمریکایی مدعی شده است که ایران طراح اصلی این بمبگذاری که توسط مبارزان شیعی لبنان در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت رخ داده بوده است. در این انفجار که ایران همیشه دست داشتن در آن را تکذیب کرده 241 نظامی امریکایی کشته شدند....
 
 
 
 یک قاضی فدرال آمریکا در اقدامی تعجب آور، ایران را به پرداخت 92 میلیون دلار خسارت به خاطر بمبگذاری در مقر تفنگداران آمریکایی حاضر در لبنان در سال 1983 محکوم کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روزنامه لبنانی دیلی استار، این قاضی آمریکایی مدعی شده است که ایران طراح اصلی این بمبگذاری که توسط مبارزان شیعی لبنان در مقر تفنگداران آمریکایی در بیروت رخ داده بوده است. در این انفجار که ایران همیشه دست داشتن در آن را تکذیب کرده 241 نظامی امریکایی کشته شدند.

این حمله، که به گفته خود آمریکایی ها بزرگترین حمله مشتمل بر تلفات به نیروهای آمریکایی در یک کشور خارجی بوده است سبب شد تا آمریکا نیروهای نظامی خود را برای همیشه از لبنان خارج کند.

آمریکا سال هاست که ادعا می کند این حمله با طراحی ایران و توسط نیروهای شیعی لبنان که در آن زمان در قالب جنبش امل شناخته می شدند انجام شده است.

این روزنامه همچنین ادعا کرده است که این حکم یک بار دیگر در سال 2007 صادر شده اما دولت آمریکا از افشای آن و اعلام وجه خسارت جلوگیری کرده است اما اکنون نسبت به اعلام آن ممانعتی بعمل نیاورده است.
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:khabaronline.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X