رييس‌جمهور در پيامی به رهبر كاتوليك‌های جهان با قدردانی از مواضع وی و شورای پاپی اديان واتيكان در محكوميت اهانت به ساحت مقدس قرآن مجيد،....
 
 
 
 
 رییس‌جمهور در پیامی به رهبر كاتولیك‌های جهان با قدردانی از مواضع وی و شورای پاپی ادیان واتیكان در محكومیت اهانت به ساحت مقدس قرآن مجید، لزوم همكاری تنگاتنگ و تعامل ادیان آسمانی به منظور جلوگیری از انحطاط جوامع بشری به‌خصوص بنیان خانواده و نسل جوان را ضرورتی غیرقابل انكار برشمرد و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مساعی مشترك در جهت تغییر ساختار ظالمانه حاكم بر جهان تأكید كرد.

به گزارش ایسنا، متن كامل نامه دكتر محمود احمدی‌نژاد بدین شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

عالی جناب پاپ بندیكت شانزدهم

رهبر كاتولیك‌های جهان

سلام‌های گرم و صمیمانه‌ام را به جناب عالی ابراز می‌دارم و از مواضع شما و شورای پاپی ادیان واتیكان در محكوم نمودن اقدام نابخردانه كلیسایی در ایالت فلوریدای آمریكا در اهانت به ساحت مقدس كلام‌الله مجید كه دل میلیون‌ها مسلمان را به درد آورد، تشكر می‌كنم.

شرایط خاص حاكم بر جهان امروز و كم‌توجهی نوع بشر به آموزه‌های ادیان توحیدی كه متأسفانه متأثر از اشاعه جریاناتی چون سكولاریسم و اومانیسم افراطی غربی و گرایش بیش از پیش انسان به زندگی مادی، سودجویی و هواهای نفسانی است، روند فزاینده‌ای به خود گرفته و زمینه انحطاط جوامع بشری به خصوص بنیان خانواده و نسل جوان را فراهم نموده است. بر این اساس لزوم همكاری تنگاتنگ و تعامل ادیان آسمانی به منظور مهار این حركت‌های مخرب، ضرورتی غیرقابل انكار می‌باشد.

عالی‌ترین رسالت پیامبران الهی، دعوت به توحید و در سایه آن، ظلم‌ستیزی و برقراری عدالت بوده است. بر این اساس، پیروان ادیان ابراهیمی باید جهت تحكیم عدالت و رفع ظلم و ستم و جلوگیری از برخوردهای دوگانه و تبعیض‌آمیز كه نتیجه‌ای جز تولید و انباشت نفرت و به تبع آن، ایجاد مناقشات و مشكلات در معادلات بین‌المللی ندارد، پیشگام باشند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی دینی و مردم‌سالار، همكاری نزدیك و توسعه روابط دوجانبه با واتیكان را همواره به عنوان یكی از اولویت‌های سیاست خارجی خود مدنظر داشته و حل معضلات مبتلا به جوامع بشری همچون هتك حرمت ادیان و پیامبران الهی، اشاعه دین‌گریزی و اسلام‌هراسی و تزلزل نهاد مقدس خانواده را از جمله موضوعات مهمی برای رایزنی و تعامل سازنده با مقر مقدس می‌داند.

اینجانب ضمن احترام ویژه به دیدگاه‌های عدالت‌خواهانه و اهتمام جناب عالی در نفی تبعیض و خشونت و با تأكید دوباره بر جایگاه دین و عبودیت در گره‌گشایی معضلات جهانی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای مساعی مشترك در جهت تغییر ساختار ظالمانه حاكم بر جهان اعلام می‌دارم.

امیدوارم با استعانت از درگاه احدیت و در سایه همكاری‌های فی‌مابین، شاهد گرایش بیش از پیش جوامع بشری به سمت معنویت و برقراری صلح و عدالت در جهان باشیم.

از خداوند متعال سلامتی جناب عالی و توفیق روزافزون شما را در ترویج رسالت پیامبران الهی مسألت دارم.

محمود احمدی نژاد

رییس جمهوری اسلامی ایران
 
 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:isna.ir
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین خبر ها

 
X