از درون کاخ سفيد خبر مي‌رسد، هنگامي که در دفتر کار خود است بسيار افسره است. او سرحال نيست و ظاهراً رياست را ...

 

 

 از درون کاخ سفید خبر می‌رسد، هنگامی که در دفتر کار خود است بسیار افسره است. او سرحال نیست و ظاهراً ریاست را دوست ندارد. او از تبلیغات و از جمعیتی که به دور او جمع می‌شوند خوشش می‌آید.
یک صاحب نظر مخالف دولت آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی انگلیسی زبان جمهوری اسلامی ایران " پرس تی وی "  از احتمال برکناری باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا پیش از اتمام دوره اول چهار ساله ریاست جمهوری اش خبر داد.

به گزارش عصر ایران " ادوارد اسپانوس" مدیر موسسه آمریکایی " بازنگری اطلاعات اجرایی" (Executive Intelligence Review ) در گفتگو با شبکه پرس تی وی با ادعای این موضوع گفت : " در حال حاضر در واشنگتن و در درون دولت بر سر اجرای اصل 25 قانون اساسی برای خلع ید اوباما بحث است. این ماده اجازه می‌دهد تا رییس جمهوری را که چه از نظر فیزیکی و چه از نظر فکری ناتوان باشد از قدرت به زیر بکشند و در این مورد، اوباما در اداره پست ریاست جمهوری، از نظر فکری از خود ناتوانی نشان داده است".

اسپانوس در پاسخ به سوالی درباره مقایسه بیل کلینتون و اوباما افزود : " این دو خیلی با یکدیگرفرق می‌کنند. بیل کلینتون رییس جمهور خوب و هوشمندی بود. اوباما هیچ یک از این دو ویژگی را ندارد. راهی وجود ندارد که بتواند ریاست جمهوری خود را از ورطه نجات دهد و این موضوع خیلی به این که چه کسی در انتخابات سنا برنده شود ربطی پیدا نمی‌کند".

وی افزود : "دوران اوباما به عنوان رییس جمهور دیگر به سر آمده است و بهترین چیز برای او و کشور این است که خود کنار بکشد".

مدیر مرکز بازنگری اطلاعات اجرایی در ادامه خاطر نشان کرد : " شاید متوجه شده باشید که اوباما تمام وقت خود را به سفر به گوشه و کنار امریکا و تبلیغات انتخاباتی سپری می‌کند و از درون کاخ سفید خبر می‌رسد، هنگامی که در دفتر کار خود است بسیار افسرده است. او سرحال نیست و (ظاهرا) ریاست را دوست ندارد. او از تبلیغات و از جمعیتی که به دور او جمع می‌شوند خوشش می‌آید. و این مسئله، هنگامی که با نوعی بحران مواجه هستیم بسیار خطرناک به نظر می‌رسد".

اسپانوس در ادامه افزود : " مشکل این است که او برای ریاست جمهوری کفایت‌های لازم را ندارد. او را در آن جا گمارده‌اند زیرا، هم‌چون عروسک خیمه‌شب بازی عمل کرده و همه می‌دانند که بازیچه دست وال استریت و سرمایه‌داران لندن بوده است. این‌ها هیچ ارتباطی با پیشینه و نژاد او ندارد. حقیقت این است که اوباما شخصیت قوی ندارد. او دچار خودشیفته‌گی است؛ او نمی‌تواند مدیریت کند".

وی خاطر نشان کرد : " این مسئله برای آمریکا خیلی خطرناک است و این کشور در سال‌های اخیر چنین وضعیتی را به خود ندیده است. بهترین چیز برای او این است که خود از قدرت کنار بکشد یا از کار برکنارش کنند تا شاید بتوان از این ورطه هول‌ناک نجات پیدا کرد."

گفتنی است این مصاحبه به بهانه نظر سنجی های اخیر درآمریکا که حاکی از افت بی سابقه محبوبیت اوباما در افکار عمومی این کشوراست  ، انجام شده است.

.
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:asriran.com

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X