اعلام رسمی پایان حکومت زین العابدین بن علی در تونس و برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در مهلت 60 روزه از آخرین تحولات سیاسی تونس به شمار می‌رود....
 
 
اعلام رسمی پایان حکومت زین العابدین بن علی در تونس و برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور در مهلت 60 روزه از آخرین تحولات سیاسی تونس به شمار می‌رود. 

شبکه تلویزیونی الجزیره لحظاتی پیش در خبری فوری اعلام کرد که رئیس پارلمان تونس طبق ماده 57 قانون اساسی این کشور ریاست‌جمهوری موقت تونس را بر عهده گرفت.

این در حالی است که در پی سقوط دولت تونس طبق ماده 56 قانون اساسی این کشور ریاست‌جمهوری موقت به "محمد الغنوشی" نخست وزیر واگذار شده بود اما مردم این کشور با برپایی تظاهراتی مخالفت خود را با واگذاری امور کشور به الغنوشی اعلام کرده بودند.

شبکه تلویزیونی العربیه نیز اعلام کرد که تونس به طور رسمی و نهایی پایان حکومت زین العابدین بن علی رئیس‌جمهور این کشور را اعلام کرد. رسانه‌های عرب زبان همچنین از برگزاری انتخابات در مهلت 60 روزه خبر دادند.

در همین حال اتحادیه عرب از گروه‌های سیاسی تونس خواست که وحدت و ثبات کشور را حفظ کنند.

دولت تونس روز گذشته پس از حدود یک ماه ناآرامی و اعتراضات مردمی به اوضاع معیشتی در این کشور سقوط کرد.
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:aftabnews.ir
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
حمله هوایی ترکیه به شمال عراق حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‎ای از انهدام مقر تسلیحاتی، پناهگاه و انبارهای مهمات متعلق به گروه تروریستی پ‌ک‌ک در عملیات نیروهای هوایی این کشور به شمال عراق خبر داد

 
X