مستندات متعلق به ترور نخست وزیر سابق لبنان هم اکنون در اختیار قاضی دادگاه قرار گرفته است، اما محتوای این کیفرخواست تا زمانی که تدابیر مقدماتی طی شود سری و محرمانه باقی خواهد ماند..
 
 

دادگاه بین المللی رسیدگی به ترور نخست وزیر اسبق لبنان با اشاره به تحویل کیفرخواست این پرونده، در بیانیه ای اعلام کرد: محتوای این کیفرخواست فعلا سری باقی خواهد ماند.

به گزارش مهر به نقل از المنار، دادگاه بین المللی رسیدگی کننده به پرونده ترور "رفیق الحریری" نخست وزیر فقید لبنان روز دوشنیه در بیانیه ای رسمی اعلام کرد: "دانیل بلمار" دادستان دادگاه کیفرخواست این پرونده را به "دانیل فرانسین" قاضی دادگاه تحویل داده است.

در این بیانیه آمده است: مستندات متعلق به ترور نخست وزیر سابق لبنان هم اکنون در اختیار قاضی دادگاه قرار گرفته است، اما محتوای این کیفرخواست تا زمانی که تدابیر مقدماتی طی شود سری و محرمانه باقی خواهد ماند.

"سید حسن نصرالله" دبیرکل جنبش حزب الله لبنان یک شنبه شب در اظهاراتی مهم تاکید کرده بود: دادگاه ترور حریری در روزهای آتی حکم احتمالی را صادر خواهد کرد و این مسئله در راستای تحت الشعاع قرار دادن مذاکرات جریانهای لبنانی در راستای معرفی کابینه جدید و نخست وزیر خواهد بود.

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان همچنین تاکید کرد: مخالفان با نخست وزیری مجدد شخص "سعد الحریری" به علت بی کفایتی وی و جریانش مخالفند و روی گزینه های دیگر نظر دارند.

این در حالی است که روز گذشته "میشل سلیمان" رئیس جمهور لبنان از تعویق مذاکرات در زمینه تشکیل کابینه جدید تا هفته آتی خبر داده بود.

 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
حمله هوایی ترکیه به شمال عراق حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‎ای از انهدام مقر تسلیحاتی، پناهگاه و انبارهای مهمات متعلق به گروه تروریستی پ‌ک‌ک در عملیات نیروهای هوایی این کشور به شمال عراق خبر داد

 
X