228 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامي‌با صدور بیانیه‌ای حمایت خود از حركت انقلابی مردم تونس را اعلام كردند....228 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌با صدور بیانیه‌ای حمایت خود از حركت انقلابی مردم تونس را اعلام كردند.

به گزارش دنیای اقتصاد و به نقل از تابناک،‌ «حسین سبحانی‌نیا» عضو هیات رییسه مجلس در پایان جلسه علنی دیروز مجلس، بیانیه 228 نماینده در حمایت از حركت انقلابی مردم تونس را قرائت كرد.

در متن این بیانیه آمده است: تونس یكی از مهم‌ترین كشورهای اسلامی شمال آفریقا است كه از بیشترین درصد افراد تحصیلكرده، فرهیخته و روشن فكر برخوردار است. كارنامه سیاه كشورهای استعمارگر در آفریقا به عنوان پیشینه تاریخی و سوابق طولانی مبارزات مردم تونس با استبداد و دیكتاتوری از یك طرف و بی‌اعتنایی به مصالح و نیازهای مردم این كشور از طرف دیگر شرایطی را ایجاد نموده كه فریاد آزادی خواهی مردم تونس طومار ظلم و استبداد را در هم پیچید و لبخند شادی فروپاشی ظلم و استبداد را بر لب‌های مردم تونس نشاند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما نمایندگان ملت بزرگ ایران در مجلس شورای اسلامی از حركت انقلابی مردم شجاع تونس قویا حمایت می‌كنیم و به روح شهدای آنها درود می‌فرستیم و برای آنان آرزوی موفقیت می‌نماییم و به دست نشاندگان قدرت‌های بزرگ نیز می‌گوییم فاعتبروا یا اولا ابصار لعلكم ترحمون.
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:tabnak.ir
 

 

 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X