سرپرست وزارت امور خارجه ايران كه در دمشق بسر می‌برد ، يكشنبه شب با 'وليد معلم' وزير امور خارجه سوريه ديدار و گفت وگو كرد...
 
 
به گزارش اداره كل اطلاعات و اخبار وزارت امور خارجه، 'علی اكبر صالحی' در این دیدار با اشاره به جایگاه ویژه سوریه در منطقه، از سفر به كشور دوست و نزدیك اظهار خوشحالی كرد و مناسبات مستحكم و قوی تهران- دمشق را مورد تاكید قرار داد.
سرپرست وزارت امور خارجه با اشاره به همكاری های راهبردی دو كشور، زمینه‌ های گسترش این مناسبات و همكاریها را وسیع توصیف كرد.
وی اظهار داشت : ظرفیت همكاری دو كشور در حوزه های اقتصادی، تجاری، فرهنگی و به ویژه در زمینه های علمی و فناوری های نوین فراتر از میزان موجود است و دو كشور می توانند گام های موثری در این راستا بردارند.
صالحی در تشریح تحولات منطقه ای آخرین وضعیت در عراق و لبنان را مورد اشاره قرار داد و نسبت به روند تشكیل حكومتی فراگیر و تكثرگرا در عراق و حركت به سمت عافیت و امنیت ابراز خرسندی كرد.
سرپرست وزارت امور خارجه ایران در ادامه با تاكید بر اهمیت مساله لبنان و اظهار تاسف از متوقف شدن توافقات سوری – سعودی در جهت هماهنگی ظرفیت های همسوی منطقه ای و داخلی لبنان در جهت ثبات و استقرار آن كشور در اثر توطئه های آمریكایی- صهیونیستی، مواضع ثابت و اصولی جمهوری اسلامی ایران را یافتن راه حل لبنانی با اهتمام كلیه جناح ها و طرف های لبنانی توصیف كرد.
صالحی با تاكید بر اهمیت همكاری های منطقه ای و چندجانبه جمهوری اسلامی ایران و سوریه در جهت كمك به استقرار، ثبات، امنیت، تعاون و رفاه در منطقه، بر ادامه و تقویت رایزنی های تهران – دمشق برای برداشتن گام های بلند در همكاری های راهبردی فیمابین تاكید كرد.
'ولید معلم' نیز در این دیدار روابط تهران – دمشق را راهبردی خواند و از روند رو به رشد و پیشرفت و توسعه همكاری های فیمابین ابراز رضایت كرد.
وی با اشاره به شرایط منطقه، هماهنگی و همكاری های سوری – ایرانی در جهت گسترش مناسبات دوجانبه، چندجانبه و همكاری های منطقه ای را مورد تاكید قرار داد.
وزیر امور خارجه سوریه با تشریح روند شكل گیری تلاشها و توافقات سوری – سعودی، هدف از متوقف كردن این طرح را بر هم زدن آرامش و ثبات در لبنان توصیف كرد.
وی اهمیت مشورت های پارلمانی را در جهت حل و فصل مساله لبنان مورد تاكید قرار داد.

 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

پربیننده ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

 
X