سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

وكلای يكی از زندانيان گوانتانامو‏ اعلام كرد، مطلع شده زندانيان اين بازداشتگاه در نهمين سالگرد بازگشايی گوانتانامو در اعتراض به ادامه وجود اين زندان دست به تحصنی مسالمت‌آميز زده‌اند...

 
 ایلنا: زندانیان بازداشتگاه گوانتانامو در اعتراض به ادامه این كار دست به تحصن زده‌اند.
به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، وكلای یكی از زندانیان گوانتانامو‏، مركزی كه اغلب مظنونان تروریستی در آن نگهداری می‌شوند، اعلام كرد كه مطلع شده زندانیان این بازداشتگاه در نهمین سالگرد بازگشایی گوانتانامو در اعتراض به ادامه وجود این زندان دست به تحصنی مسالمت‌آمیز زده‌اند.
وكیل «رمزی كاظم» یكی از زندانیان گوانتانامو گفت كه مطلع شده این تحصن در 13 روز گذشته ادامه داشته است.
وی در این‌باره گفت: «بیشتر زندانیان اردوگاه پنج و شش گوانتانامو به هم پیوسته و با تحصن به مدت نامعین زندانی شدن خود اعتراض كرده‌اند.»
گفته شده كه زندانی‌ها از رفتن به سلول‌های خود سر باز زده و شب را با خوابیدن در محوطه بیرونی سلول‌ها می‌گذرانند.
به گزارش ایلنا، گرچه یكی از شعارهای انتخاباتی «باراك اوباما»، رئیس‌جمهوری كنونی آمریكا تعطیلی فوری این بازداشتگاه به عنوان نماد نقض حقوق‌بشر در دولت «جورج بوش» بود ولی كاخ‌سفید چندی پیش اعلام كرد كه به‌دلایل امنیتی قادر نیست تا در زمان كوتاهی این مركز را تعطیل كند؛ مسئله‌ای كه خشم نهادهای حقوق‌بشری را به شدت برانگیخته است.
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:ilna.ir
 
 
 
 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهیداتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X