سازمان بین المللی مبارزه با شکنجه با اشاره به سفر "جرج بوش" در روز 12 فوریه جاری ( 23 بهمن) به ژنو خواستار انجام تحقیقات جنایی از وی به علت نقض قوانین سازمان ملل درباره شکنجه شد....
 
در آستانه سفر رئیس جمهور سابق آمریکا به ژنو برای شرکت در مراسم جشن یک موسسه صهیونیستی، سازمان بین المللی مبارزه با شکنجه در نامه ای رسمی از رئیس جمهور سوئیس تقاضا کرد که از "جرج بوش" تحقیقات جنایی صورت گیرد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان بین المللی مبارزه با شکنجه با اشاره به سفر "جرج بوش" در روز 12 فوریه جاری ( 23 بهمن) به ژنو خواستار انجام تحقیقات جنایی از وی به علت نقض قوانین سازمان ملل درباره شکنجه شد.

این سازمان بین المللی در نامه ای رسمی به "میشلین کالمی ری" رئیس جمهور سوئیس اعلام کرده است: با توجه به دلایل و اسنادی که دست داشتن دولت آمریکا در زمان جرج بوش را در شکنجه و بدرفتاری با زندانیان به اثبات می رساند از شما تقاضا می شود مقدمات انجام تحقیقات جنایی از وی را فراهم آورید.

"اریک سوتاس" دبیرکل سازمان بین المللی مبارزه با شکنجه در این باره اظهار داشت: مقامات سوئیس باید از جرج بوش به اتهام مشارکت در شکنجه و یا صدرو مجوزر برای این مسئله تحت تحقیقات جنایی قرار گیرد.

وی تاکید کرد: قانونی وجود ندارد که در آن به تحقیقات جنایی از روسای جمهورسابق منع شده باشد.

این در حالی است که حضور احتمالی جرج بوش در مراسم جشن یک موسسه صهیونیستی در روزهای اخیر واکنش شدیدی را در سوئیس در پی داشته است.

بر این اساس، چندین موسسه غیر دولتی در سوئیس اخیرا ائتلافی را تشکیل داده اند که بتوانند بوش را به اتهام جنایت جنگی و ضد بشری در دادگاه مورد محاکمه قرار دهند. همچنین پیش بینی می شود در حین سفر بوش، ژنو شاهد تظاهرات بر علیه رئیس مهور سابق آمریکا باشد. 
 
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com
 
 
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس آگهی ترحیم پراید سوار مشکوک حادثه عجیب اصفهان + عکس

بامداد روز جمعه، تصادف مرگباری در اصفهان رخ داد که در آن حین کورس دو خودروی پورشه، یکی از پورشه‌ها با انحراف از مسیر اصلی با یک دستگاه پراید برخورد…

پربیننده ترین اخبار
ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست ترامپ: نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه نیست

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی بامداد جمعه گفت فکر نمی‌کند نیازی به اعزام نیرو به منطقه خاورمیانه وجود داشته باشد

 
X