سیمرغسیمرغ
تازه های سیاسی

هيچ‌كس دوست ندارد كه مبارك با اهانت و توهين كنار برود... ما می‌خواهيم كه وی با عزت و كرامت كنار برود.. این يك مسئله شخصی نيست. اين يك موضوع اصلاحاتی است و به آينده وطن ربط دارد....

مدیركل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام كرد كه قصد ندارد خود را نامزد ریاست‌جمهوری مصر كند و صرفا می‌خواهد به روند ایجاد اصلاحات در كشور ادامه دهد.

"محمد البرادعی " مدیر كل سابق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیروز در گفت‌وگو با روزنامه اتریشی "دیر استاندارد " اظهار داشت كه قصد ندارد خود را نامزد تصدی پست‌ریاست‌جمهوری آتی در مصر كند.

وی افزود: این طبیعی است كه من می‌خواهم در آینده نقشهایی را ایفا كنم اما این كه چه كسی در انتخابات آتی نامزد می‌شود، اكنون اهمیتی ندارد.

وی در پاسخ به این سوال كه آیا خود را برای ریاست‌جمهوری آتی مصر نامزد خواهد كرد یا خیر، گفت: نه من شركت نخواهم كرد. بهترین كاری كه من می‌توانم انجام دهم این است كه نقش خود در راستای ایجاد تغییرات [و اصلاحات] ادامه دهم.

وی در باره موضوع كناره‌گیری "حسنی مبارك " رئیس‌جمهور مصر گفت: هیچ‌كس دوست ندارد كه مبارك با اهانت و توهین كنار برود... ما می‌خواهیم كه وی با عزت و كرامت كنار برود.. این یك مسئله شخصی نیست. این یك موضوع اصلاحاتی است و به آینده وطن ربط دارد.

برادعی تصریح كرد: نباید هر شخصیتی را كه با رژیم تعامل داشته، كنار بگذاریم.

وی در خطاب به مبارك گفت: ما برای خروج امن و باعزت شما اعلام آمادگی می‌كنیم.

از سوی دیگر "احمد شفیق " نخست‌وزیر جدید مصر اظهار داشت كه مبارك تا پایان دوره ریاست‌جمهوری‌اش تا سپتامبر آتی باقی خواهد ماند و تنها برای ریاست‌جمهوری مجدد در مصر نامزد نخواهد شد. 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:farsnews.com
 

 

 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
اتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهیداتاق بازرگانی: به جای ارز ۴۲۰۰تومانی یارانه بدهید

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران از پیشنهاد این اتاق به دولت برای حذف ارز 4200 تومانی و ارائه یارانه نقدی به اقشار آسیب پذیر خبر داد

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X