ادعای روزنامه مصری الاخبار مبنی بر بازداشت یک ایرانی در میدان التحریر قاهره از سوی برادر این شخص تکذیب شد....
 
   به گزارش ایرنا، روزنامه دولتی «الاخبار» مدعی شد که نیروهای امنیتی مصر تعدادی از افراد خارجی را در تظاهرات مردمی در میدان 'التحریر' بازداشت کرده اند که در میان بازداشت شدگان یک فرد ایرانی به چشم می خورد.

این روزنامه نوشت: نیروهای مردمی مصر، شش خارجی از جمله یک ایرانی را که در حال رفتن به سوی میدان التحریر بودند، در منطقه 'کورنیش النیل' قاهره دستگیر کردند که این افراد با خود انواع پول های خارجی را حمل می کردند. افراد خارجی با هویت های سوری، فلسطینی و مغربی نیز در میان بازداشت شدگان به چشم می خورند.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، برادر فرد بازداشت شده که به عنوان یک ایرانی معرفی شد، ادعای نیروهای نظامی مبنی بر ایرانی بودن برادرش را تکذیب کرد.

وی گفت: برادر من مصری است و در زمینه هنرهای تجسمی فعالیت دارد. وی گذرنامه ایرانی ندارد و در منطقه 'ارض اللواء' قاهره به دنیا آمد و صرفا در میدان التحریر مشغول گرفتن عکس بوده که نیروهای امنیتی با اجبار به وی گفتند: تو ایرانی هستی و باید با ما بیایی.

منابع خبری دیگر مصر نیز نوشتند: نظامیان مصری در تظاهرات مردمی در میدان التحریر سه خارجی را که گفته می شد یکی از آنها ایرانی است دستگیر کردند. فرد نام برده دارای دستگاه رایانه شخصی (لب تاب) بود که عکس عده ای از مجروحان در آن دیده می شد.

بر اساس این گزارش این فرد بعدا معلوم شد که تبعه مصر است و شناسنامه جعلی هندی به همراه داشت.
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:irna.ir
 
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
حمله هوایی ترکیه به شمال عراق حمله هوایی ترکیه به شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه در بیانیه‎ای از انهدام مقر تسلیحاتی، پناهگاه و انبارهای مهمات متعلق به گروه تروریستی پ‌ک‌ک در عملیات نیروهای هوایی این کشور به شمال عراق خبر داد

 
X