برخی منابع ترک از برنامه سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) برای ترور رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه خبر دادند...به گزارش گروه بین الملل دی نا و به نقل از پایگاه خبری المحیط، محتوای نامه الکترونیکی که در دستگاه رایانه یکی از متهمان سازمان مخفی ارگنکون یافته شده، نشان می دهد رژیم اسرائیل قصد ترور رجب طیب اردوغان را داشته است.

براساس این گزارش، یک روزنامه نگار صهیونیست با ارسال پیامی برای اعضای ارگنکون که متهم به تلاش برای کودتا در ترکیه هستند اعلام کرده است موساد برای همکاری در ترور اردوغان آمادگی کامل دارد.

این روزنامه نگار صهیونیست در پیام خود نوشته است: موساد از ترور رجب طیب اردوغان که وی او را در این نامه یک تروریست مسلمان خوانده است حمایت می کند و رئیس موساد نیز به طور مستقیم در این زمینه همکاری خواهد کرد.

روزنامه وقت ترکیه نیز ماه گذشته میلادی از تلاش رژیم صهیونیستی برای ساقط کردن دولت اردوغان خبر داده بود. ارگنکون یک سازمان سری ترک است که تاریخ دقیق تاسیس آن مشخص نیست ولی با دستگیر شدن 86 تن از اعضای آن در سال 2007 در استانبول این سازمان به طور رسمی شناخته شد.

ارگنکون متهم به فعالیت های مسلحانه، اقدامات مجرمانه، ایجاد ناامنی و تلاش برای کودتاست و اعضای آن هنوز مراحل محاکمه خود را طی می کنند.
 
 
 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:dayna.ir
 
 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X