اعداد عجیب و باور نکردنی از معاملات ویلا در شمال
طی سال‌های اخیر بیش از ۲۰درصد از اراضی جنگلی و کشاورزی گیلان و بیش از ۳۳درصد مراتع و جنگل‌ها در مازندران به مناطق مسکونی تبدیل شده است

رقم های باورنکردی و غیر قابل باور از معملات ویلا در شمال ایران

در این گزارش آمده که «۳۳درصد مراتع و جنگل‌های استان‌های شمالی در ۲۵سال اخیر تبدیل به مسکن و ویلا شده است.» هجوم سرمایه‌داران به اراضی جنگل‌های شمالی در شرایطی است که معامله املاک این اراضی برای محلی‌ها به هیچ وجه توجیه اقتصادی ندارد اما برخی مشاوران املاک که شمار آنها ده‌ها برابر دهه گذشته شده توانسته‌اند سرمایه‌ها را به این بخش بکشانند.

در آگهی‌های ویلاهای جنگلی برخی عبارت‌ها نشان می‌دهد دست‌اندازی به نقطه جنگلی تا چه اندازه بالا بوده است. عباراتی نظیر «منطقه بکر»، «انشعاب آب و گاز از لوله اصلی»، «استخر و جکوزی از چشمه جنگلی» گزینه‌هایی است که در برخی آگهی‌ها دیده می‌شود.

نگاهی به آگهی‌های ویلاسازی در شمال کشور نشان می‌دهد ویلاهای لاکچری گاه تا ۳۰میلیارد تومان هم به فروش می‌رسند. ویلاهای لاکچری جنگلی بعضا تا ۱۰۰میلیارد تومان نیز قیمت‌گذاری می‌شوند.

نگاهی به آگهی‌های ویلاسازی در شمال کشور نشان می‌دهد در مناطقی همچون سیسنگان و امیررود نوشهر، ‌سرخرود، محمودآباد، چمستان، سعادت‌آباد نور که همگی در استان مازندران قرار دارند، یک ویلای نوساز شهرکی 200متری که سال 97حدود 500میلیون تومان قیمت داشت، هم‌اکنون 2میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده و ویلاهای لاکچری گاه تا 30میلیارد تومان هم به فروش می‌رسند.

اما ویلاهای این مناطق وقتی در مناطق جنگلی بنا می‌شوند، قیمت آنها تا 2برابر نیز افزایش می‌یابد و ویلاهای لاکچری جنگلی بعضا تا 100میلیارد تومان نیز قیمت‌گذاری می‌شوند. در آگهی‌های ویلاهای جنگلی برخی عبارت‌ها نشان می‌دهد دست‌اندازی به نقطه جنگلی تا چه اندازه بالا بوده است. عباراتی نظیر «منطقه بکر»، «انشعاب آب و گاز از لوله اصلی»، «استخر و جکوزی از چشمه جنگلی»، «جاده اختصاصی» و «برق رایگان تا 5سال» گزینه‌هایی است که در برخی آگهی‌ها دیده می‌شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه همشهری