اولین تاکسی پرنده دنیا، ولوکوپترVolocopter در نمایشگاه CES 2018
این تاکسی پرنده در نمایشگاه CES در لاس وگاس امروز اولین پرواز خود را در ایالات متحده آمریکا به نمایش گذاشت."ولوکوپتر" پس از پایان سخنان "برایان کرزانیچ"، مدیر عامل اینتل در صحنه نمایشگاه CES برای یک پرواز کوتاه به هوا بلند شد و با احتیاط و ایمنی کامل به زمین نشست.

اولین تاکسی پرنده به پرواز درآمد

شرکت "اینتل" اقدام به طراحی و ساخت اولین تاکسی پرنده کرده است."ولوکوپتر"(Volocopter) نام اولین تاکسی پرنده دنیا است که روی صحنه نمایشگاه CES 2018 به پرواز درآمد. کنترل کننده‌های پرواز داخل وسیله پرنده، یک کار باور نکردنی کرده‌اند و می‌توانند به راحتی مسافران را در یک شهر با یک هواپیمای 18 ملخه حمل کنند.

"ولوکوپتر"(Volocopter)  اولین تاکسی پرنده دنیا

"ولوکوپتر" برای اولین بار در سال 2013 به عنوان یک طرح مفهومی از تاکسی پرنده ظاهر شد، اما از آن زمان تاکنون چند گام جدی برداشته است. این تاکسی پرنده آزمایش‌های پروازی با سرنشین را در آلمان و آزمایش‌های بدون سرنشین را بر فراز دوبی، شهری که امیدوار است تا در آینده نزدیک صاحب سیستم تاکسی پرنده خودران شود، انجام داده است.

"ولوکوپتر"(Volocopter)  اولین تاکسی پرنده دنیا

اما این تاکسی پرنده در نمایشگاه CES در لاس وگاس امروز اولین پرواز خود را در ایالات متحده آمریکا به نمایش گذاشت."ولوکوپتر" پس از پایان سخنان "برایان کرزانیچ"، مدیر عامل اینتل در صحنه نمایشگاه CES برای یک پرواز کوتاه به هوا بلند شد و با احتیاط و ایمنی کامل به زمین نشست.

"ولوکوپتر"(Volocopter)  اولین تاکسی پرنده دنیا

نرم افزار کنترل پرواز "اینتل" در قلب "ولوکوپتر" همچنین برای استفاده در پهپاد فالکون 8+ و پهپادهای کوچکی که برای نمایش‌های نوری استفاده شده است.مدیرعامل اینتل امروز فاش کرد که "ولوکوپتر" ماه گذشته در آزمایش پروازی در آلمان، اولین مسافر خود را جابجا کرده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir