خودکشی سیاستمدار برجسته کره جنوبی پس از اتهام فساد
 یک سیاستمدار برجسته کره جنوبی که به اتهام فساد تحت بازجویی قرار داشت اقدام به خودکشی کرد.

سیاستمدار برجسته کره جنوبی پس از اتهام به فساد خود را کشت

به نقل از خبرگزاری فرانسه،  پلیس کره جنوبی روز دوشنبه اعلام کرد یک قانونگذار برجسته این کشور که به دلیل اتهام به اخذ رشوه تحت بازجویی قرار داشت خودکشی کرد.

رو هو چان، که سه دوره عضو حزب چپ عدالت کره جنوبی بود به اتهام دریافت 44300 دلار رشوه از یک وبلاگ نویس سیاسی قدرتمند که درارتباط با بسیاری از سیاستمداران برجسته بود، تحت بازجویی قرار داشت. این وبلاگ نویس که تحت نام مستعار Druking فعالیت می‌کرد اکنون به دلیل هک غیرقانونی برنامه‌ها و تاثیرگذاری بر نظرسنجی‌ ها در یک پورتال آنلاین با نام "ناور"، دادگاهی شده است.

در نامه‌ای که کنار جسد این سیاستمدار در آپارتمانش در سئول کشف شد، وی به دریافت پول از این وبلاگ نویس اعتراف کرده بود اما تاکید کرد که هیچ درخواستی در عوض از او نداشته است. دادستانی کره جنوبی قرار بود به زودی او را برای بازجویی احضار کند.

کره جنوبی یکی از بالاترین آمار خودکشی در بین سیاستمداران را در اختیار دارد. رو مو هیون، رئیس جمهوری اسبق کره جنوبی که در سالهای 2003 تا 2008 وارد کاخ آبی شده بود در سال 2009 و درحالیکه به دلیل رسوایی فساد تحت بازجویی قرار داشت، از صخره‌ای به پایین پرید و خودکشی کرد.


 خودکشی سیاستمدار برجسته کره جنوبی پس از اتهام فساد+تصاویر


 خودکشی سیاستمدار برجسته کره جنوبی پس از اتهام فساد+تصاویر

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com