فناوری ۵G جایگزین وای‌-فای می‌شود
گزارش‌ها نشان می‌دهد برخی از شرکت‌ها به دنبال کنار گذاشتن شبکه وای‌-فای و جایگزین کردن شبکه ۵G به جای آن هستند

فناوری ۵G جایگزین وای‌-فای می‌شود

مهم نیست که وای‌-فای چقدر زندگی ما را تغییر داده است، چون می‌تواند به دلیل پراکندگی، غیرقابل اعتماد بودن و امنیت پایین، بسیار آزار دهنده باشد.

این فناوری می‌تواند برای شرکت‌هایی که به ارتباطات قابل اعتماد برای دستگاه‌های خود نیاز دارند، دردسر سازتر نیز بشود.

بنابراین، برخی از شرکت‌ها به دنبال یک روش جدیدتر برای متصل نگه داشتن تجهیزات و کارمندان خود هستند که چیزی نیست جز شبکه جدید و در حال توسعه ۵G.

در بسیاری از کشورها اینترنت موبایل در حال حاضر سریع‌تر از وای‌فای است و انتقال به ۵G باعث خواهد شد که اتصالات حتی سریع‌تر هم شود.

تاخیر کم، انعطاف‌پذیری، امنیت قوی و اولویت‌بندی داده‌ها از مواردی است که باعث شده ۵G یک پیشنهاد جذاب باشد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد شرکت خودروسازی آئودی از جمله شرکت‌هایی است که در فکر راه‌اندازی شبکه‌های خصوصی برای خودروهای خود است و در حال آزمایش ۵G است. اگر این آزمایش‌ها موفقیت آمیز باشد، ممکن است آئودی ۵G را به طور کامل جایگزین شبکه‌های وای‌فای کند.

به نظر می‌رسد بی‌.ام‌.و، دایملر و فولکس‌واگن نیز به ۵G علاقه‌مند شده‌اند. همچنین شرکت‌های خدمات و حمل و نقل، همراه با شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های نفت، گاز و شیمیایی بر طبق گزارش‌ها، به این فناوری متمایل شده‌اند.

شواهد حاکی از آن است که شرکت‌های آلمانی به طور ویژه به این موضوع علاقه‌مند هستند، زیرا انتظار می‌رود انتقال به شبکه ۵G، به عنوان یک بخش از یک طرح ملی به نام "Industrie ۴.۰" انجام شود که به آنها کمک می‌کند در زمینه تولید صنعتی در خط مقدم پیشرفت بمانند.

شبکه‌های خصوصی ۵G به احتمال زیاد به تولیدکنندگان تجهیزات و شرکت‌های مختلف کمک می‌کند. یک شرکت تحقیقاتی تخمین می‌زند که این بازار در طول ۱۰ سال، ۳۵۶ میلیارد دلار درآمد خواهد داشت.

هزینه‌ها به خصوص در کوتاه مدت، ممکن است عامل محدود کننده‌ای برای شرکت‌های کوچک‌تر که علاقه‌مند به ۵G هستند، باشد. اما تحقیقات نشان می‌دهد این فناوری در بلند مدت بسیار به‌صرفه و سودآور است.

اپراتورهای آمریکایی توسعه زیرساخت و راه‌اندازی عمومی شبکه ۵G را از سال جاری شروع کرده‌اند و انتظار می‌رود این فناوری در سال ۲۰۲۰ در دسترس عموم قرار گیرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: tabnak.ir