هشدار هوآوی به آمریکا: به خودتان آسیب می‌زنید
یک مقام ارشد اجرایی شرکت هواوی به آمریکایی ها هشدار داد که با قطع رابطه تنها به خود و منافع این کشور آسیب می زنند و این کار به منزله شلیک به پای خود است

هشدار هوآوی به آمریکا: به خودتان آسیب می‌زنید

«میکا لوهد» معاون اجرایی شرکت هواوی در حوزه امنیت سایبری و حریم شخصی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که وی امیدوار است این درگیری در نهایت سرانجام مثبتی داشته باشد و دولت آمریکا از درگیری و رفتار خصومت آمیز با هواوی دست بردارد.

این مدیر ارشد هواوی افزود: درگیری چین و آمریکا تنها به هواوی مربوط نمی‌شود و بخشی از درگیری و نبرد تجاری گسترده‌تر میان چین و آمریکا محسوب می‌شود.

دولت آمریکا مدعی است هواوی به نفع دولت چین دست به جاسوسی سایبری می‌زند، اتهامی که بارها از سوی مقامات پکن و خود این شرکت رد شده است.

«لوهد» اضافه کرده است: بعید می‌داند آمریکا همه روابط خود را با هواوی و دیگر شرکت‌های فناوری چینی قطع کند، زیرا با چنین کاری عملاً خود را به حاشیه می‌راند. از نظر وی اگر آمریکا با همه قطع رابطه کند، این کار در مورد خود آن نیز رخ می‌دهد.

این مدیر هواوی گمانه زنی برخی کارشناسان که اقدامات خصمانه آمریکا باعث شکل گیری دو مجموعه استانداردهای کاملاً مجزا در حوزه فناوری خواهد شد را رد کرد و افزود: من هنوز بر این باورم که ما با یکدیگر کار خواهیم کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com