وزیر ورزش و جوانان گفت: محدودیت‌هایی در پرداخت وام ازدواج وجود داشت که با همکاری بانک مرکزی این موضوع در حال پیگیری است.


"محمد عباسی" وزیر ورزش و جوانان در گفتگویی درباره آخرین وضعیت اعطای وام ازدواج به جوانان اظهار داشت: موانع و محدودیت‌هایی در پرداخت وام ازدواج وجود داشت، البته نه این که وام را پرداخت نکنیم، بلکه مسیر آن مقداری کند شد و به آن طریقی که مد نظر ما در نظام برنامه‌ریزی بود، پیش نرفت، اما این موضوع در حال پیگیری است.

وی افزود: این موضوع دلایل متعددی داشت و به همین دلیل با بانک مرکزی مذاکراتی داشته‌ایم، تا پرداخت وام ازدواج هر چه زودتر مانند گذشته شتاب حقیقی خود را مطابق با نیازها جوانان داشته باشد.

عباسی همچنین درباره برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان برای سال آینده گفت: امسال سال پرافتخاری برای ورزش بود. هر کدام از ورزش‌های موجود از جمله فوتبال با استعدادها و ظرفیت‌زهای خودشان کار می‌کنند و لذا ما قبلا هم گفته‌ایم از تیم ملی حمایت می‌کنیم، البته امسال هم در حد توان حمایت انجام شد. سال آینده نیز ادامه می‌دهیم و امیدوارم تمام ورزشکاران بتوانند از همین فضای ایجاد شده بهره کافی را ببرند.

وی اظهار داشت: نه تنها نظام برنامه‌ریزی در ورزش کشور متوقف نشده، بلکه شدت بیشتری هم گرفته است. باید تمام انرژی و توان خود را در ماه‌های پایانی کار دولت دهم به کار بگیریم تا بتوانیم از این بستر باقی‌مانده برای حل مشکلات موجود استفاده کنیم.

وزیر ورزش و جوانان در ادامه با اشاره به تلاش‌های ایران برای حذف نشدن ورزش کشتی از بازی‌های المپیک گفت: مهم‌ترین عاملی که بتواند یک رشته ورزشی در جلوه‌های جهانی قرار بگیرد، عامل طرفداران مردمی است و لذا مهم‌ترین موضوع این است که ملت ایران که ورزش کشتی را به عنوان یک ورزش دیرینه و باستانی و پرجاذبه می‌داند و ورزش اول کشورمان به حساب می‌آید تاکنون توانسته‌اند اظهارات و احساسات خود را به نوعی از طریق رسانه‌ها منعکس کنند و این مهم‌ترین موضوعی است که ایران خودش را در این موضع نشان داده است.

عباسی تصریح کرد: اما در بعد بین‌المللی هم با مجامع متعدد صحبت شده و با بعضی از مراجعی که موثر هستند، مذاکراتی انجام گرفته است حتی با برخی از کشورهایی که در مسابقات جام جهانی ایران شرکت داشتند، صحبت‌هایی داشتیم و نامه‌های لازم هم نگارش شده است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: alef.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
"قیمت‌ مسکن در سال آینده می‌شکند"
جبهه پایداری 70 کاندیدای انتخاباتی دارد/ معرفی کاندیدای نهایی یک ماه دیگر
ژن «زبان» در دختران فعال‌تر از پسران است
انتقادشدیدنهاوندیان از تصمیمات ناگهانی دولت
«عیدی» بازنشستگان کشوری واریز شد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X